Emelianenka sprevádzala pred koncom kariéry nevídaná smola: Neskutočné, čo všetko sa mu stalo…

Zdroj: Instagram/@fedoremelianenkoofficial

Bohatú kariéru ani zďaleka nezavŕšil podľa predstáv. Fedor Emelianenko (40-7) je považovaný za jedného z najlepších zápasníkov všetkých čias. Svoju profesionálnu športovú cestu definitívne ukončil vo februári tohto kalendárneho roka. Na obdobie okolo derniéry ale nespomína vôbec v dobrom. 

Súperom legendárneho Rusa bol pod hlavičkou organizácie Bellator americký veterán Ryan Bader (31-7). Práve on už po necelých troch minútach ovládol boj o titul ťažkej váhy. „Naozaj som o tom zápase veľa nerozmýšľal. Samotný kemp prebehol absolútne zle. Stalo sa všetko zlé, čo sa mohlo stať,“ vrátil sa Fedor Emelianenko k svojmu poslednému vystúpeniu v relácii The MMA Hour. 

„Kvôli pandémii sa stále menili časy, pôvodne som mal bojovať ešte pred ňou. Neboli si istí, kde sa zápas uskutoční. Počas čakania som navyše utrpel niekoľko zranení. Všetko sa pokazilo, ale už som to chcel mať za sebou, preto som nič neodkladal,“ priznal 46-ročný velikán s odstupom niekoľkých mesiacov. 

Počas prípravy narazil na niekoľko nepríjemných prekážok. Podstatným faktorom bolo zdravie, ktoré akoby v tomto prípade niekto zaklial. „Keď som začal behať, aby som zlepšil svoju kondíciu, dostal som koronavírus. Akonáhle som sa cítil lepšie, postihla ma chrípka. Už som konečne začal trénovať a dostal som pruh,“ neveriacky hovorí muž s prezývkou „The Last Emperor“. 

Smola ho však postihla azda vo všetkých možných oblastiach. „Neskôr som si musel vybaviť víza, preto som šiel do Bahrajnu, kvôli čomu som stratil ďalší týždeň prípravy. Víza som musel riešiť aj cestou späť, čiže prakticky až do posledného termínu nebolo nič isté. Znovu som si ich vybavil až v Arménsku,“ rozrozprával sa o ďalších nečakaných nástrahách.

Vraví sa, že samotný duel je odmenou za vykonanú drinu, ktorá k nemu smeruje. Autor neskutočných 31 ukončení pred časovým limitom si musel vypiť kalich horkosti až do absolútneho dna. „Zábavný príbeh pokračoval aj tesne pred zápasom. Už bol čas na rozcvičku, keď mi vo vrecku s rukavicami ostal jediný pár. Nikto nevie, ako sa to stalo,“ zakončil pozoruhodný príbeh Fedor Emelianenko. 

Zdroj: MMA Fighting, The MMA Hour, autor