Dvořákove pokračovanie v UFC visí na vlásku: O tomto je doslova presvedčený!

Zdroj: Instagram.com/dvorak.david

David Dvořák mal za sebou ideálny vstup do najlepšej MMA organizácie sveta. Tri výhry po sebe ho dostali do najlepšej desiatky bojovníkov vo flyweight divízii UFC. Následne však prišiel obrat, ktorý so sebou priniesol tri prehry po sebe. David sa tak veľmi rýchlo dostal z vysnívanej pozície do situácie, kedy jedna prehra môže ukončiť jeho pôsobenie v UFC.

Dvořáka čaká podľa jeho aktuálnej zmluvy ešte jeden zápas, ktorý pravdepodobne ukáže, kam by mali smerovať jeho ďalšie kroky. K jeho budúcnosti v MMA, ale aj iným témam sa vyjadril v rozhovore pre isport.cz. Hneď v úvode odpovedal na otázku, či má v zápasoch strach, že ho môže o víťazstvo pripraviť jeden moment. Presne to sa stalo počas posledných troch zápasov, ktoré mal Dvořák dobre rozbehnuté, no neodchádzal z klietky ako víťaz.

„Nezväzuje ma to. Od začiatku zápasu až po jeho koniec myslím len na výhru a veci, ktoré chcem v súboji spraviť. Som v tej najvyššej lige sveta a rozhodnúť môžu aj tie najmenšie detaily. Všetky tri zápasy som začal veľmi tesne a hneď ako som spravil menšiu chybu, tak si súperi zobrali víťazstvo. To isté by som spravil aj ja, keby som v určitých momentoch lepší, silnejší, rýchlejší alebo keby viem niečo inak“.

David sa už niekoľkokrát vyjadroval, že kvôli zhadzovaniu váhy nechce zápasiť viac ako dvakrát ročne. Redaktor sa ho v rámci tejto témy opýtal, či ho UFC netlačí do častejšieho zápasenia. „Nie. Samozrejme, ak nám navrhnú nejakého súpera, tak očakávajú, že prídeme s nejakým dátumom a najlepšie, čo najskôr. Problém nastal iba v dohadovaní zápasu s Nicolauom. Prišla ponuka na súboj, ale o mesiac skôr, ako sme chceli. Moji tréneri vtedy so mnou nemohli vycestovať, čo UFC nezaujímalo. Povedali, že zápas bude a ak nie, tak pokojne rozviažu zmluvu. To bolo po troch víťazstvách. Súper našťastie súhlasil s odkladom o mesiac“.

Po spomenutých prehrách sa čoraz viac rozoberá budúcnosť Dvořáka a aj to, či zamieri do inej organizácie. „Pre mňa je teraz číslo jedna UFC. Som presvedčený, že ak vyhrám v nasledujúcom zápase, tak dostanem novú zmluvu. Budeme čakať na ponuky a uvidíme. Či už je to UFC, Bellator, One FC či britský box bez rukavíc, bude to o tom, čo ma bude vtedy najviac lákať a kto mi poskytne najlepšie podmienky“.

David priznal, že má aj jeden veľký boxerský sen, ktorý by si chcel splniť v jeho rodisku. „Určite by som si chcel raz pinknúť box v Hradci. Raz by som tam chcel vypredať nový futbalový štadión, ktorý sa aktuálne stavia“.

V trénerskom tíme českého fightera je aj Patrik Kincl, ktorý nedávno vyhral titulovú bitku v strednej váhe Oktagonu s Karlosom Vémolom. Práve on je členom London Shootfighters, v ktorom David tiež trénoval. Ako vnímal on tento zápas? „Snažil som sa tú rivalitu vôbec nevnímať. Bolo to medzi nimi. Ja keď sa s Karlosom stretnem, tak s ním vždy rád pokecám. Keď som bol v Anglicku, tak mi veľmi pomohol a aj som uňho býval. Rovnako sa o mňa vo všetkých smeroch stará Patrik. Ich osobné spory dávam na bok a beriem ich ako športovcov. Samozrejme, keď som išiel Patrikovi do rohu tak som chcel, aby vyhral“.

Zdroj: isport.cz MaxMMA.sk