Dulatov pri premiére demoloval. V príprave som knokautoval siedmich sparringov, chválil sa

OKTAGON MMA.

Na sobotnom OKTAGONe 53 išlo o jeden z najžiarivejších výkonov celého galavečera. Jeden z najväčších talentov nemeckej scény zmiešaných bojových umení Islam Dulatov (10-1) potvrdil svoje kvality, keď Ioannisa Palaiologosa (20-13-1) tvrdo knokautoval. No nebola to iba taká hocijaká výhra, „The Ripper“ počas piatich minút v oktagone predviedol dokonalú búrku a nebyť obrovskej odolnosti Gréka, mohlo byť vymaľované oveľa skôr.

Na nemeckej stránke OKTAGONu na Instagrame bolo pred jeho debutovým vystúpením mnoho posmešných komentárov. Hovorilo sa o umelej hviezde so skóre vybudovaným na slabých súperoch či klaunovi, čo sa musí pri každej príležitosti štylizovať do pozície nezdolného bojovníka MMA.

Islam Dulatov i napriek tomu patrí v Nemecku medzi veľmi obľúbených bojovníkov a čo je dôležité povedať, všetky neprajné hlasy umlčal na turnaji v Oberhausene fenomenálnou výhrou. Ioannisa Palaiologosa dokázal knokautovať sekundu pred koncom prvého kola. Na tlačovej konferencii sa potom zástupca UFD Gymu priznal, že hoci by to tak mohlo vyzerať, tlak pred premiérou v OKTAGONe necítil. „Nikdy necítim tlak. Cítil som sa práveže veľmi dobre, lebo viem, čoho som schopný. Ľudia sa snažili ma spochybňovať, hovorili, že nie som dosť dobrý, ale ja som dnes ukázal, čo dokážem.“

Tvrdosť Gréka a výzva veteránovi UFC

Na druhej strane Palaiologos ukázal neuveriteľnú odolnosť, keď sa aj po sérii tvrdých kombinácií úderov odmietal vzdať alebo podvoliť. To ocenil i Dulatov, ktorý priznal, že čakal, že svojho súpera vypne o dosť rýchlejšie, podobne ako sa to dialo v jeho prípravnom kempe. „Ioannis si zaslúži rešpekt. V príprave som knokautoval siedmich sparringov, chcem tým povedať, že iba to ukazuje ako tvrdý je,“ povedal bojovník, ktorý až deväť z desiatich víťazstiev medzi profesionálmi zaknihoval v prvom kole.

Atraktívny súboj sa však v úvode musel na chvíľu prerušiť. Rozhodcovia na videu posudzovali jeden z úderov Dulatova, ktorý pri obrannom zákroku trafil Gréka do rozkroku. Zatiaľ čo sa „The Greek Emperor“ ďalej nebránil a avizoval ilegálny úder do slabín, talentovaný Nemec pokračoval v útoku až do prerušenia akcie rozhodcom v oktagone. Celá situácia bola nakoniec posúdená ako neúmyselný úder Dulatova a duel tak pokračoval. „Aby som bol úprimný, rozhodca mi už v šatni povedal, že zápas skončí, až tak rozhodne on, takže sa musím celý čas brániť. Keď bijem súpera, úder ale skĺzne inam a on sa chytí za rozkrok, tak ho môžem biť do chvíle než to rozhodca preruší. Rozhodca to tiež zhodnotil, že to nebol úmyselný úder do rozkroku.“

Čo sa týka ďalšej výzvy, Dulatov avizoval, že by si najbližšie rád zmeral sily napríklad s premožiteľom Christiana Eckerlina (15-6-1) veteránom UFC Leandrom Silvom (28-11-1). „Apollo by bol zaujímavý. Keď bojoval s Christianom Eckerlinom, tak hovoril, že sa chce pomstiť za Denílsona Névesa de Oliveiru (Brazílčan, ktorého už skôr Eckerlin v OKTAGONe zdolal, pozn. red.). Ja by som zase teraz do toho išiel s tým, že pomstím porážku Eckerlina,“ zakončil.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk