Držal dva opasky UFC a dosiahol nevídané. Keď sa lúčil s kariérou, White sa tváril, že je neviditeľný

Zdroj: UFC

V jednom čase kraľoval dvom divíziám najprestížnejšej organizácie sveta. Vo veku 21 rokov ovládol wrestlingový turnaj vo voľnom štýle na Letných olympijských hrách v Pekingu. Vďaka tomu sa stal historicky najmladším Američanom so zlatou medailou v tejto disciplíne. K tomu všetkému je jediným športovcom, ktorému sa podarilo odniesť si z olympiády najcennejší kov a zároveň sa vyšplhať na trón UFC.

Kto sa vo sfére bojových športov pohybuje dlhodobejšie, po týchto riadkoch veľmi dobre vie, že reč je o Henrym Cejudovi (16-4). Zápasník hispánskeho pôvodu na víkendovom turnaji UFC 298 padol, keď nenašiel víťazný recept na Meraba Dvalishviliho (17-4). Niekdajší držiteľ opaskov mušej a bantamovej divízie UFC po trpkej prehre položil rukavice doprostred klietky a pobral sa do dôchodku. Vzhľadom na úspechy, ktoré počas svojej ikonickej cesty dosiahol, to ale nebolo príliš slávnostným štýlom.

Bez ohľadu na výsledok derniéry sa lúčiace legendy častokrát dočkajú neutíchajúcich ovácií. Z rešpektu k tomu, čo dosiahli, majú priestor naposledy prehovoriť k fanúšikom a užiť si chvíle plné emócií. Skúsený 37-ročný Američan ale na tento moment čakal márne. Mikrofón sa k nemu medzi pletivami nedostal a do útrob štadióna sa poberal smutne so sklonenou hlavou.

Na tlačovej konferencii po podujatí v Anaheime sa prezident organizácie MMA giganta nevyhol otázke, prečo nedostal Henry Cejudo zaslúžený priestor. „Pozrite sa, dnes to bola Merabova noc. Veľmi sa mi nepáčilo, že keď bol šampiónom jeho kolega Sterling, on o titul bojovať nechcel. Dnes ale porazil bývalého majstra sveta. Trojku divízie jednoducho prehral,“ hľadal správne slová hlavný muž UFC.

„Pokiaľ chceš odísť do dôchodku, môžeš to urobiť tu na tlačovke alebo kdekoľvek inde. Henry položil rukavice doprostred klietky, to stačí. Nemal nárok na mikrofón, keďže to bola noc Meraba,“ poriadne svojským a špecifickým spôsobom oponoval prítomným novinárom Dana White. Na sociálnych sieťach ho práve tieto slová stáli spŕšku ostrej kritiky zo strany priaznivcov.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk