Druhá šanca na debut v UFC! Bývalá hviezda OKTAGONu pozná meno súpera i dátum svojej premiéry

Robert Bryczek (17-5) má dôvod na radosť. Niekdajšia hviezda organizácie OKTAGON MMA spoznala meno svojho prvého súpera v UFC a rovnako aj dátum, kedy sa proti nemu postaví. V lige majstrov mal síce poľský bojovník debutovať už v septembri, no neumožnili mu to problémy s vízami. Vyjde to na druhý pokus?

Rodák z Bielsko-Bialy sa naposledy v klietke predstavil na júlovom podujatí OKTAGON 45: Special. Na pražskej Štvanici si poradil so Samuelom „Pirátom“ Krištofičom (16-6) v prvom kole a stal sa vôbec prvým borcom, ktorý dokázal obľúbeného Slováka knokautovať. Celkovo absolvoval Bryczek v najväčšej európskej organizácii sedem duelov s bilanciou 4-3.

Skúsený 33-ročný fighter ťahá aktuálne päťzápasovú šnúru výhier, čo neušlo ani pozornosti UFC. Dostal preto ponuku, ktorá je snom každého bojovníka. Svoju premiéru si mal odbiť v septembri proti Jacobovi Malkounovi (7-2), ale všetko zmarili komplikácie s vízami.

Momentálne by už však byrokracia nemala byť žiaden problém, a tak najprestížnejšia organizácia dala Bryczekovi druhú šancu. Podľa najnovších správ si to reprezentant Veto Teamu rozdá s nebezpečným Rusom Albertom Duraevom (16-5).

Pre jeho súpera to bude už piaty súboj v UFC, pričom teraz má vyrovnanú bilanciu 2-2. V roku 2015 si navyše poradil s českým šampiónom Patrikom Kinclom (27-10). K stretu Bryczek vs. Duraev dôjde 10. februára na galavečere UFC Vegas 86.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: X/@BigMarcel24, Autor: Kamil Schreiber