Drastická kariérna premena bývalej hviezdy UFC: Klietku vymenila za učiteľský stôl

instagram/@roxyfighter

Čo po kariére? Túto otázku si kladie väčšina vrcholových športovcov. Niektorým sa takmer okamžite podarí začleniť do civilného života, iní sa naopak trápia a trvá im to o čosi dlhšie. Do prvej skupiny však jednoznačne patrí 41-ročná veteránka UFC Roxanne Modafferi (25-20). Tá si po svojom konci našla prácu, ktorú si nevie vynachváliť.

Rodáčka z Delaware zavesila rukavice na klinec vo februári 2022, keď na podujatí UFC 271 nestačila na Škótku Casey O’Neill (9-1). S hľadaním nového zamestnania sa ale neponáhľala. Trpezlivo čakala na ideálnu príležitosť, ktorá napokon prišla na začiatku roka 2023. Úlohou „The Happy Warrior“ je vyučovať angličtinu v Japonsku. „Konečne som si po viac ako roku hľadania ‚dokonalej práce‘ našla niečo, čo sa mi doposiaľ nedarilo nájsť. Dočkala som sa,“ neskrývala nadšenie.

Modafferi sa s profesionálnym MMA rozlúčila po dlhých 19 rokoch, no svoje rozhodnutie aj s odstupom času považuje za správne. Nová kariérna cesta ju navyše nesmierne napĺňa. „Teraz učím angličtinu ako druhý jazyk a som v tom dobrá. Študenti ma majú radi a môj šéf ma má takisto rád. Cítim, že stále robím zmenu v životoch ľudí, čo je pre mňa dôležité,“ bližšie opísala svoju prácu v krajine vychádzajúceho slnka.

Pri zmiešaných bojových umeniach je riziko zranení obrovské. Presvedčili sa o tom už mnohí zápasníci. Najväčším výkričnikom sú nepochybne údery do hlavy, ktorých je nespočetné množstvo. Práve to bol jeden z hlavných dôvodov, prečo sa ostrieľaná Američanka rozhodla rozlúčiť so športom na tej najvyššej úrovni. „Pred niekoľkými rokmi ma po tvrdých sparingoch bolievala hlava. Myslela som si, že je to veľmi zlé. Nechcela som si poškodiť mozog ešte viac, ako som ho možno už mala,“ prezradila na záver.

Prečítajte si tiež

Ako sledovať Oktagon naživo

Zdroj: dailystar.co.uk, autor