Dostane Rock druhú šancu proti Pokornému? Novotný prezradil výšku trestu pre kontroverzného bojovníka

OKTAGON MMA

Súboj medzi Jaroslavom Pokorným (16-10) a Shaquemom Rockom (8-1-1) mal byť jednou z najväčších ozdôb galavečera OKTAGON 48 v anglickom Manchestri. Napokon sa však po kontroverzii na vážení a zranení prvého menovaného neuskutočnil. Vznikol z toho problém, s ktorým sa obľúbená československá organizácia musela rázne vysporiadať. Či sa jej to podarilo, teraz objasnil spolumajiteľ Ondřej Novotný.

Ako už všetci vieme, počas oficiálneho váženia a následného staredownu si britský bojovník neudržal nervy na uzde a „Juboxa“ kopol do oblasti rebier. Ten okamžite avizoval, že niečo nie je v poriadku. Žiaľ, jeho obavy sa naplnili a po viacerých vyšetreniach mu lekár neodporučil nastúpiť na dlhoočakávaný zápas. Fanúšikovia ostali sklamaní.

Hlavným viníkom bol nepochybne „Shem“, ktorý prekročil všetky hranice ich vzájomnej nevraživosti. Z toho dôvodu sa začalo špekulovať, čo bude s týmto duelom a aký trest si kontroverzný rodák z Liverpoolu zaslúži. Po týždni od incidentu ujasnil všetko na pravú mieru Ondřej Novotný.

„S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde Pokorný cestou žaloby,“ šokoval spolumajiteľ OKTAGONu vo svojej relácii MMA Letem Světem a ďalej nadviazal: „My sme k tomu pristúpili podľa zmlúv a intenzity prehrešku, ktorú sme interným spôsobom vyhodnotili. To znamená, že Rock nedostal žiadne peniaze a organizácia mu vypíše pokutu v hodnote niekoľkých tisíc eur.“

Samozrejme, toto rozhodnutie sa nerodilo ľahko. Vedenie OKTAGONu komunikovalo celú situáciu s obomi aktérmi, no riešenie ďalšieho sporu už nebude v jeho kompetencii. „Sám som zvedavý, ako to dopadne. To však znamená, že podľa všetkého tých dvoch spolu v klietke už nikdy neuvidíme,“ uzavrel Novotný.

Zdroj: YouTube/Fight News Club, Autor: Kamil Schreiber