Doping pred prvým súbojom s Vémolom? Attila Végh: Jediné, čo som si dal…

OKTAGON MMA.

Aj keď od prvého zápasu medzi Attilom Véghom (33-9-2) a Karlosom Vémolom (36-8) čoskoro uplynie už štyri a pol roka, medzi fanúšikmi je legendárny „zápas storočia“ stále diskutovanou témou. O to viac, že sa nás v júni čaká očakávaná odveta. „Terminátor“ dostane šancu oplatiť Slovákovi tvrdú porážku z novembra 2019.

Pri spomienkach na prvý duel príde mnohým fanúšikom v zlomku sekundy hneď na myseľ finálny staredown či tvrdý knokaut, no často diskutované je i to, v akej skvelej forme do klietky nastúpil Attila Végh. Ten vtedy po smolnej prehre s Američanom Virgilom Zwickerom (17-9-1) opustil svet sociálnych sietí a takpovediac sa na pár mesiacov „zavrel do gymu“.

Tvrdá príprava bola naplno viditeľná už deň pred veľkolepým stretom, keď sa Végh na poslednom staredowne pochválil dokonalou fyzickou formou. S odstupom času sa však medzi fanúšikmi zmiešaných bojových umení našli i takí, čo tvrdili, že si rodák z Dunajskej Stredy v príprave dopomohol dopingom – anabolickými steroidmi. „Ľudia hovoria, že neviem aké sypačky boli, ale nie je to pravda. Stačí keď je dobre nastavená strava a tréningy, potom sa dobrá forma dá urobiť,“ vyjadril sa v rozhovore pre šport.sk Végh.

V relácii staredown ďalej slovenský bojovník prezradil jedinú látku, ktorú použil pred „súbojom storočia“ a povedal, že by sa nebránil dopingovej kontrole. „Ja by som išiel aj na kontrolu na doping pred zápasom. Jediné, čo som si vtedy dal, bolo 300 miligramov syntolu. To je taký olejček, čo sa maže,, z ktorého sa trocha nafúknu svaly,“ uviedol bývalý šampión svetoznámej organizácie Bellator MMA. Na otázku, akým štýlom sa chce pripravovať na júnovú odvetu s Vémolom odpovedal „Pumukli“ jasne. Okrem toho, že do jeho tímu pribudla nová posila, a to silovo-kondičný tréner Michal Ščepko, bude tréningový kemp prebiehať rovnako, ako v minulosti.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk