Dôjde na odvetu Procházku so šampiónom Pereirom? Brazilec sa vyjadril k svojej budúcnosti 

Zdroj: UFC

Jubilejný turnaj UFC 300 nám ponúkol pravdepodobne jednu z najlepších kariet v histórii zámorskej organizácie. Hlavným bodom programu bol však titulový zápas medzi Alexom Poatanom Pereirom (10-2) a Jamahalom Hillom (12-2). Brazilec robil to, čo vie najlepšie a expresným knokautom obhájil pás šampióna poloťažkej váhy UFC. Teraz však vo vzduchu visí otázka, čo ďalej. Po zápase sa nechal počuť, že po zisku opaskov v dvoch váhových kategóriách chce skúsiť vybojovať jeden aj v ťažkej divízii. V najnovšom rozhovore prezradil, ako vidí svoju budúcnosť on sám.

Na rovnakom podujatí sa predstavil aj český zástupca Jiří Procházka (30-4-1), ktorý si v druhom kole poradil s Aleksandarom Rakićom (14-4). Za svoj triumf bol dokonca odmenený bonusom za výkon večera v hodnote 300-tisíc amerických dolárov. Priamo v pozápasovom rozhovore priznal, že v nasledujúcom dueli si chce zmerať sily s víťazom hlavného zápasu večera, ktorým sa nakoniec stal Pereira.

Ten však pokukuje po titule v nových vodách, no stále nemá jasno. V podcaste MMA Fighting’s Trocação Franca povedal, že ešte presne nevie, čo ho čaká. Priznal, že nechce zdržovať divíziu a keby má na svoju šancu v ťažkej váhe čakať veľmi dlho, tak by radšej obhájil svoj súčasný titul. „Predstavoval som si ten najlepší scenár, keď som prejavil záujem o presun do ťažšej kategórie. Je to však komplikované, pretože mám dva zlomené prsty na nohách,“ povedal a dodal: „Skvelým scenárom by bolo bojovať v ťažkej váhe (na UFC 301) a potom dať príležitosť niekomu bojovať o opasok v poloťažkej váhe. Myslím, že by to bolo v pohode.“

Dočasný šampión ťažkej váhy UFC Tom Aspinall nedávno oznámil, že na nadchádzajúcom turnaji v Manchestri ho čaká prvá titulová obhajoba. Brazílsky reprezentant ozrejmil, že je len na UFC, či sa tam predstaví aj on. „Som tu ako kohút – postavíš predo mňa ďalšieho kohúta a ja som tam, aby som bojoval, a budeme bojovať,“ povedal a ozrejmil, že o jeho budúcnosti nerozhoduje len on, ale aj jeho manažéri. „Musíme vedieť, čo je najlepšie pre mňa, moju kariéru a môj tím. Som otvorený bojovať proti komukoľvek, ale nie som ten, kto rozhoduje,“ dodal.

V hre je aj Ankalaev

Za jednu z najpravdepodobnejších možností vidí stret s Magomedom Ankalaevom (18-1-1), ktorý len nedávno tvrdým knokautom ukončil Johnnyho Walkera (21-8). Ten ho dokonca vyzval, aby sa spolu stretli na októbrovom turnaji v Abu Dhabi. „Nechcem bojovať na konci roka. Chcem bojovať skôr, možno tým len ukázal, že na mňa nie je pripravený, neviem,“ reagoval Poatan . „Tento chlapík je komplikovaný,“ uviedol na adresu ruského bojovníka.

„Ak tam budem musieť bojovať, budem, ale ak to nie je dátum, ktorý chcem, potom to pre mňa nie je najlepšie,“ dodal. Ak by však mal mať zápas až koncom roka, radšej by zápasil v New Yorku v Madison Square Garden. „Počkať ešte mesiac a budem zápasiť doma? To je oveľa lepšie,“ priznal zápasník, ktorý trénuje v neďalekom meste Danbury.

Kto bude jeho najbližší protivník je tak stále otázkou, no záujemcov je naozaj veľa. Jedným z nich je aj český samuraj. Je však otázne, či mu dajú promotéri UFC možnosť bojovať o pás šampióna už v najbližšom dueli alebo pred neho postavia inú výzvu. V hre je napríklad Jamahal Hill, ktorý sa už o slovo prihlásil.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk Autor: Samuel Valent