VIDEO: Dobrú noc a sladké sny: Youtuberovi Paulovi stačil jeden úder, aby uspal profi boxera!

MMAJunkie.com

Keď Jake Paul s boxom začínal, mnohí ho spochyňovali. On však nedal na reči a pokračoval. Prišli prvé duely s bývalými šampiónmi MMA, kde podľa prognóz nemal mať žiadnu šancu. Opak bol pravdou, Youtuber postupne zdolal legendárne mená ako Ben Askren (19-2-1), Tyron Woodley (19-7-1), Anderson Silva (34-11-1) či Nate Diaz (21-13). Aj keď neskôr prišlo v ringu k prvej porážke, on neustúpil a dnes sa dočkal veľkého víťazstva.

Doposiaľ to boli bývalí bojovníci MMA alebo športovci. A nech už išlo o menej alebo viac známych protivníkov, ktorých v ringu Jake zdolal, medzi fanúšikmi sa objavovala stále tá istá otázka. Ako by mladý Youtuber obstál so skutočným boxerom. Istú odpoveď priniesol duel s Tommym Furym. Odvtedy si Paul napravil chuť výhrou nad Nateom Diazom, pričom vyhlásil, že by sa rád ešte viac vrhol do sveta medzi šesťnástimi lanami.

Tak aj bolo a po čase mesiacoch sme sa dočkali ďalšieho duelu. Súboj proti profi boxerovi Andrému Augustovi mal byť pre dvadsaťšesťročného zápasníka veľkou príležitosťou. Príležitosťou ukázať, že to s boxom myslí naozaj vážne. O tom svedčila i bilancia Augusta v boxe – desať víťazstiev a len jediná prehra.

V sobotu 16. decembra sa v hoteli Caribe Royal uskutočnil očakávaný duel, ktorý sa však skončil skôr, než vlastne začal. Paul ho ovládol hneď v úvode. Augusta knokautoval v prvom kole jediným úderom, a to zdvihákom, z ktorého sa už viditeľne otrasený bojovník nespamätal.

Po zápase Paul zdôraznil, že toto veľké víťazstvo venuje všetkým svojím neprajníkom a prezradil plány na nasledujúci rok. „(Chcem, pozn. red.) viac skúseností, viac času v ringu, viac byť na očiach, zostať aktívny a ak príde k veľkým zápasom, tak nech. Ale teraz sa zo všetkého najviac sústredim na to byť najlepším na svete, chcem vytvoriť jeden z najlepších športových príbehov histórie,“ povedal v rozhovore mladší z bratov Paulovcov.

Zdroj: MaxMMA.sk