Dobitý Čepo aj po prehre ukázal charakter: Ukážkové gesto pred odchodom do nemocnice!

OKTAGON MMA

Jedným z najväčších ťahákov koncoročného podujatia OKTAGON 51 bol nepochybne súboj Vlasto Čepo (12-3) vs. Piotr Wawrzyniak (12-5), v ktorom sa rozhodovalo o novom dočasnom šampiónovi strednej váhy. Z tohto úspechu sa napokon tešil druhý menovaný. Po dominantnom výkone zvíťazil predčasne v treťom kole a slovenskému bombárderovi ostali len oči pre plač. Ten ale napriek tomu ukázal svoju veľkosť a charakter.

„El Chapo“ nastupoval do klietky proti poľskému bojovníkovi s výhodou kvázi domáceho prostredia a mnohí očakávali, že s náhradníkom za Patrika Kincla (27-10) si dokáže poradiť. Opak bol však pravdou. Wawrzyniak bol aktívnejší v každom jednom kole a enormnú snahu dotiahol do zdarného konca v štvrtej minúte tretej časti. Naplno tak celej česko-slovenskej organizácii predviedol, čo sa v ňom skrýva.

Samozrejme, v druhom rohu zavládlo obrovské sklamanie, čo ale nebolo na trpkej prehre to najhoršie. Množstvo tvrdých úderov totiž reprezentanta Spartakus Fight Gymu výrazne poznačilo. Do útrob pražskej O2 Areny odchádzal za pomoci dvoch tímových kolegov a na ošetrovni strávil niekoľko desiatok minút. Napriek tomu si ale našiel cestu na pozápasovú tlačovú konferenciu, čím všetkých prekvapil.

Nie je zvykom, aby sa po takých ťažkých prehrách zápasníci objavili pred médiami, no aj v tomto prípade Čepo ukázal veľkosť svojej osobnosti. Z pochopiteľných dôvodov sa síce nezdržal dlho, ale fanúšikom predsa len venoval zopár viet.

„Ja pôjdem prvý, lebo budem musieť ísť do nemocnice. Nemal som dobré výsledky, no neodídem odtiaľto, kým sa aspoň nepoďakujem, všetkým, čo ste prišli a podržali ste nás, svojim kamarátom, rodine a trénerom za to, čo pre nás robia,“ začal na úvod monológu počas oficiálnej tlačovej konferencie a ďalej obrátil pozornosť na svojho dobrého kamaráta: „Som nesmierne rád, že ‚Pirát‘ vypol Vémolu. Niežeby som Karlosovi prial takúto prehru, ale všetko, čo urobil v príprave, tak mu vyšlo. Naozaj som veľmi šťastný, lebo nikto mu neveril. Ja sám som sa s priateľmi hádal, že to naozaj dokáže, a vďaka Jankovi Hudákovi, trénerom a jeho tímu sa to podarilo.“

Rodák zo srbského Novi Sadu nezabudol ani na svoj výkon, na ktorý bude chcieť určite čo najskôr zabudnúť. „Súper bol lepší. Gratulujem mu. Dostal som bitku, no nie je to prvý ani poslednýkrát. Na ulici som stále neporazený. Teraz idem do nemocnice na CT vyšetrenie a uvidíme sa možno nabudúce. Ďakujem, všetkým, čo ste prišli,“ uzavrel hviezdny bojovník OKTAGONu svoj vstup a opustil O2 Arenu.

Viac noviniek, informácií, videí a zaujímavostí zo sveta zmiešaných bojových umení nájdete na MAXMMA.sk.

Zdroj: YouTube - OKTAGON MMA, Autor: Kamil Schreiber