Do Kincla sa obula česká MMA legenda! Nečakal som, že sa bude chcieť priživiť práve on…

Zdroj: Oktagon MMA

Reakcie na zápas Patrika Kincla s Karlosom Vémolom obiehali medzi fanúšikmi a dokonca i zápasníkmi niekoľko týždňov. Jedna z nich sa dostala do uší víťaza súboja, ktorý obhájil opasok šampióna strednej váhy po taktickom súboji. Kincl totiž celý zápas zvládol prakticky na klietke, na ktorej triafal tlačiaceho sa Vémolu množstvom úderov.

Do Kincla sa za jeho štýl obul legendárny Petr „Monster“ Kníže, podľa ktorého nebol v poriadku ani rozsudok rozhodcov.

„Podľa starých pravidiel by Karlos vyhral, pretože mal kontrolu, robil zápas a aktivita Kincla bola obranná. Kincl by sa mal ospravedlniť za najtrápnejší zápas svojej kariéry. Hovorilo sa o signifikantných úderoch. Bolo to šťuchanie na pletive, žiadne signifikantné údery som nevidel. Kincl sa celú dobu len bránil, takže nemá dôvod machrovať. Ako majster sveta sa oprel o pletivo a povedal, Karlos, poď ma hodiť!“

„Nepáči sa mi ani celé to vystupovanie potom. Šampión má predviesť výkon adekvátny šampiónovi. A nie bojovať tak, že sa len oprie o pletivo. Potom ešte povie, že porazil Karlosa v tomto a tomto, viacmenej sa mu vysmieva,“ konštatoval Kníže pre CNN Prima News.

Monstra sme mohli vidieť naposledy v ringu Fight Night Challenge, v ktorom v boxe dominantne porazil Patrika „Rytmusa“ Vrbovského. V rámci MMA absolvoval posledný zápas s Davidom Kozmom v rámci apríla 2022 o titul Oktagonu, v ktorom prehral na body.

Na slová ikonickej postavy česko-slovenského MMA reagoval o pár dní neskôr Patrik Kincl, ktorý je aktuálne v Kanade s Davidom Dvořákom, ktorého čaká už tento víkend šiesty súboj v UFC. „Nemám v pláne strácať čas, bolo mi jasné, že sa na mojej výhre bude chcieť pár ľudí priživiť. Len ma zarazilo, že to bol zrovna on (Kníže),“ konštatoval s chladnou hlavou Kincl.

Zdroj: