Diéty sú Fleuryho nočnou morou. Nepotrebujem uznanie spoločnosti, hovorí pred premiérou v OKTAGON MMA

Zdroj: OKTAGON MMA

Mnohí ho označili ako najlepšieho bojovníka poloťažkej divízie, aký kedy podpísal zmluvu s OKTAGON MMA. A to ešte predtým, než vôbec po prvýkrát vkročil do klietky pod žlto-čiernou vlajkou. Will Fleury (11-3) sa vo svetovom rebríčku váhovej kategórie do 93 kilogramov nachádza na 83. priečke. Na novú pôdu prichádza s ambicióznym cieľom – prepracovať sa až k vytúženému opasku.

Sebavedomý írsky zápasník absolvoval väčšinu svojich profesionálnych zápasov v strednej váhe. Chudnutie ale rozhodne nepatrí medzi jeho obľúbené činnosti, preto zamieril o divíziu vyššie. „Vtedy som držal diétu týždne a týždne. Teraz je to obdobie zhadzovania omnoho kratšie, ale obzvlášť intenzívne. Dookola si hovorím, že chcem viac jedla. Som podráždený,“ priznáva 35-ročný bojovník so skúsenosťami z Bellatoru či PFL.

„Nenávidím diéty, všetko ostatné na tomto živote milujem. Dobre, možno si občas počas náročných tréningov zanadávam, ale vo všeobecnosti to mám veľmi rád,“ so smiechom hovorí vždy dobre naladený ostrovan, ktorý po podpise zmluvy skritizoval takmer každého potenciálneho protivníka postaveného na vrchných priečkach.

Na novej pôde privíta autora piatich ukončení pred časovým limitom nebezpečný Daniel Škvor (7-3). Rola favorita patrí reprezentantovi SBG Ireland. „Zaujíma ma iba môj vlastný názor, možno až príliš. Ale preto premýšľam dosť nezávisle. Nepotrebujem uznanie od spoločnosti, ja si ho dokážem dať sám,“ predstavuje svoju osobnosť muž, ktorý si mohol z ponúk vyberať. Rozhodol sa však pre OKTAGON MMA.

Will Fleury má doposiaľ na konte štrnásť konfrontácií, z toho dve titulové. Tú prvú síce nezvládol, no v roku 2022 sa stal šampiónom UAE Warriors. Vitrínu úspechov by rád rozšíril o ďalší opasok. „Chcem ukázať, akým dobrým zápasníkom som. Mal som príležitosti to dokázať už v minulosti a podarilo sa. Porazil som veľa súperov na vysokej úrovni. No raz alebo dvakrát som to pokazil, takže to nebolo stopercentné. Som extrémne odhodlaný, pretože OKTAGON je ďalšou skvelou šancou,“ konštatuje pred blížiacim sa duelom v anglickom Birminghame.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk