Diego Kotlár si poriadne zavaril: Pred zápasom ho podplatili drahým darom

Zdroj: IG/@redface.cz, Pixabay

Na Pardubickom galavečeri RedFace s poradovým číslom štyri sa to hemžilo kontroverznými momentmi. K jednému došlo aj v zápase Diega Kotlára a Drzého Čerta, ktorý sa skončil už po pár sekundách prvého kola. K tomu všetkému sa teraz dostalo na povrch, že jeden z bojovníkov prijal úplatok.

V hlavnom zápase večera si obaja jeden druhého zo začiatku iba premeriavali. Zatiaľ čo Drzému Čertovi sa podarilo trafiť zopár úderov, Kotlárove pokusy si cieľ nenašli. Po chvíľke sa Indra blysol ľavým hákom, ktorý stačil na to, aby ťažkotonážnik spadol na zem. Hoci rozhodca Kotlára vyzýval, aby sa postavil, on to už nedokázal a duel sa skončil.  

K ich stretu podľa najnovších informácií nemalo ani dôjsť. Kotlár vraj pár dní pred samotným turnajom kontaktoval svojho protivníka a oznámil mu, že do konfrontácie nenastúpi pre problémy s ramenom, ktoré utrpel na predzápasovej tlačovej konferencii. Drzý Čert ale nechcel zahodiť do koša náročnú prípravu, a tak dospeli k dohode, ktorá Diega presvedčila, aby sa v Pardubiciach predsa len ukázal. Následne sa o ich súkromnej konverzácii dozvedela aj verejnosť a začali sa šíriť informácie, že Kotlár od svojho protivníka dostal úplatok.

Hoci Diego tvrdí, že súčasťou dohody bolo aj ovplyvnenie výsledku zápasu v prospech Drzého Čerta, ten to pre portál Top-Fight rázne vyvrátil: „So samotným zápasom to nemalo vôbec nič spoločné. Diego teraz všade klame, to mu teda poriadne spočítam.“ Zápas vraj chcel za každú cenu dotiahnuť do konca.

Kontroverziu preverovala už aj samotná organizácia a prišla s jasným záverom. „Z dôvodov možných úplatkov a po preskúmaní niekoľkých dôkazov a udania sme dospeli k záveru, že zápas bude stornovaný a anulovaný,“ zdôverila sa organizácia RedFace pre portál Top-Fight. Kotlár vraj údajne dostal úplatok vo forme telefónu v hodnote 35 000 CZK (cca 1400 eur) pod zámienkou, že do súboja nastúpi.

Obaja sa za prehrešok už údajne stihli ospravedlniť a promotéri im dali šancu si napraviť pošramotené povesti. Na najbližšom podujatí pod hlavičkou RedFace prebehne odveta pod pravidlami MMA bez rukavíc. K ukončeniu konfrontácie bude môcť dôjsť len formou knokautu či vzdaním sa jedného z borcov. Výplaty, ktoré mali dostať za ich prvú spoločnú konfrontáciu im dajú až po uskutočnení ich odvety.

Ak chceš ostať v obraze, neváhaj MaxMMA sledovať aj na sociálnych sieťach Facebook Instagram!

Zdroj: MaxMMA.sk Autor: Samuel Valent