Pôjde hviezda UFC za mreže? Vo svojom Lamborghini sa rútila rýchlosťou 218 km/h!

Derrick Lewis (zdroj: IG/thebeastufc)

Americký bojovník Derrick Lewis (27-11) sa dostal do problémov. Člen ťažkej váhy prestížneho UFC výrazným spôsobom prekročil povolenú rýchlosť vo svojom Lamborghini a ohrozil tak seba aj ostatných. K incidentu prišlo iba niekoľko dní pred podujatím UFC Sao Paulo, na ktorom bude „The Black Beast“ čeliť domácemu borcovi Jailtonovi Almeidovi (19-2).

Skúseného Derricka Lewisa čaká veľká výzva. Na UFC Fight Night v brazílskom Sao Paule nastúpi proti Jailtonovi Almeidovi, ktorý z doterajších 21 profesionálnych zápasov vyhral 19. „Malhadinho“ doposiaľ v UFC nastúpil na 5 zápasov, v ktorých nenašiel premožiteľa, pričom favoritom bude aj proti 38-ročnému veteránovi Lewisovi.

„The Black Beast“ sa navyše, aspoň sa zdá, nesústreďuje na prípravu tak, ako by mal. Portál MMA Fighting totiž potvrdil, že autor 22 kariérnych KO a TKO išiel vo svojom luxusnom Lamborghini šialenou rýchlosťou 218 km/h. To neuniklo pozornosti policajnej hliadky, ktorá Lewisa chytila a patrične potrestala.

Derrick musel ísť na policajnú stanicu, kde spísal so strážcami zákona zápisnicu. Okrem toho, zaplatil pokutu vo výške 100 dolárov a až potom ho policajti pustili na slobodu. Prípad bude mať dohru, „The Black Beast“ sa musí 27. decembra 2023 dostaviť na súdne pojednávanie do mesta Houston.

Ak súd určí rekordéra v počte knokautov v UFC vinným, môže sa dostať za mreže na tridsať dní a zaplatiť ďalšiu finančnú pokutu. Lewis sa musí veľmi rýchlo opäť sústrediť na svoju kariéru, pretože z uplynulých 4 duelov dokázal vyhrať iba jeden, pričom počas víkendového merania síl bude papierovým outsiderom.

Zdroj: Autor JV, MMA Fighting, MaxMMA.sk