Deontay Wilder skritizoval ťažkú divíziu a odhalil smelé plány: Kráľ sa čoskoro vráti!

Zdroj: Instagram.com/bronzebomber

Tyson Fury (33-0-1) si už v októbri v Saudskej Arábii zmeria sily s bývalým šampiónom UFC Francisom Ngannouom (17-3). Duel však vyvolal mnoho negatívnych reakcií, keďže fanúšikovia boxu očakávali, že na rad sa dostane dlho očakávaný zápas prvého menovaného proti Oleksandrovi Usykovi (21-0-0). Svoj pohľad na celú vec najnovšie predostrel Deontay Wilder (43-2-1).

Američan sa naposledy objavil v ringu v októbri minulého roka, kedy poslal k zemi už v prvom kole Roberta Heleniusa (32-5-0). Začiatkom kalendárneho roka 2024 by mal byť účastníkom ostro sledovaného zápasu proti Anthonymu Joshuovi (26-3-0), ktorý naposledy pokoril taktiež vyššie spomínaného Fína. Rodákovi zo Spojených štátov amerických však čiastočne leží v žalúdku blížiaca konfrontácia Fury – Ngannou.

Bývalý držiteľ opasku organizácie WBC nemá od zápasu vysoké očakávania. „Myslím si, že to bude nuda. Vnútorne proste cítim, že to bude nudné a nebude tam nič vzrušujúce,“ s presvedčením hovorí držiteľ desiatich úspešných obhajob. Ako sám avizuje, duel dokonca nehodlá vôbec sledovať. Sklamaný je takisto z toho, kam sa vo svete boxu uberá ťažká váhová kategória: „Naša divízia išla veľmi dole. Vzrušenie, ktoré prinášala, už nie je také ako predtým.“

Práve 37-ročný profesionál je pripravený sa postarať o to, aby sa situácia ubrala lepším smerom. „Vrátim box späť, nebojte sa. Viem, že v ťažkej váhe už nie je žiadne napätie, ale už to nebude dlho trvať. Kráľ sa čoskoro vráti. Budem sedieť na svojom tróne s korunou na hlave,“ avizuje sebavedomo. Aktuálna šestka ťažkej váhy bude mať príležitosť dokázať to v spomenutom dôležitom zápase s Anthonym Joshuom.

Zdroj: ESNEWS, autor