Deň, keď obrovský outsider zdolal najlepšieho bojovníka histórie MMA!

Strikeforce.

Väčšina z nás to už niekedy zažila. Je pekný slnečný deň a vy viete, že večer je na programe nabitý turnaj zmiešaných bojových umení. Či už z prezieravosti alebo len tak, rozhodnete sa, že si vďaka znalosti bojovníkov skúsite čo to finančne prilepšiť. Na papieri je to jasné. Favorit proti jasnému outsiderovi a vy sa rozhodnete staviť si na víťaza zápasu.

V ideálnom prípade sa na konci večera tešíte z výhry, no občas to skončí aj opačne. Veľký favorit zlyhá. No a práve o jednom z podobných prekvapení si dnes povieme viac. Vraciame sa do 30. júla 2011, kedy v je v Spojených štátoch amerických na programe zaujímavý galavečer MMA.

V meste Hoffman Estates sa koná podujatie známej organizácie Strikeforce. Na karte sa predstavila dvadsiatka bojovníkov, z čoho vo väčšine prípadov išlo o poriadne známe mená. Za všetko spomeňme, že v centre Sears vtedy vystúpili: Miesha Tate (20-9), Tyron Woodley (19-7-1), Tim Kennedy (18-6), Robbie Lawler (30-16) či Derek Brunson (24-9).

To však nebolo všetko. Hlavným ťahákom večera bol súboj medzi Fedorom Emelianenkom (40-7) a Danom Hendersonom (32-15). Aj keď mal legendárny ruský bojovník v tej dobe na konte dve porážky v rade, nebol nikto, kto by ho pred týmto stretom spochybňoval. Mal to byť Henderson, na kom si mal rodák z Rubizne napraviť chuť.

Dávid proti Goliášovi

Nie, bývalý šampión PRIDE nebol jednoduchý protivník. Problém tkvel v tom, že najväčšie úspechy získal v strednej alebo poloťažkej váhe. Teraz to bol ale stret v ešte vyššej, v dohodnutej váhe do 99,7 kilogramov a rovno proti celosvetovej hviezde. Trocha to pripomínalo biblický súboj Dávida proti Goliášovi. „Len preto, že je väčší a vyšší odo mňa, to ešte neznamená, že je aj lepší,“ sebavedomo uviedol v upútavke na duel Henderson.

Samotný súboj priniesol od začiatku záplavu emócií. Obaja bojovníci na nič nečakali a v štýle deväťdesiatich rokov posielali jeden na druhého svoje najtvrdšie údery. Na moment, pri pasovaní na pletive, divoká akcia ustala, no netrvalo dlho a všetko pokračovalo „vo vychodených koľajach“.

Emelianenko tvrdými hákmi posadil Američana na zadok, no a keď sa už zdalo, že je vymaľované, prišla neuveriteľná otočka. Hendersonovi sa podarilo zvrátiť situáciu, keď sa v okamihu dostal za chrbát jedného z najlepších bojovníkov MMA histórie. Tu nebolo potrebné nič vysvetľovať. „Hendo“ vedel čo má robiť a zápas ukončil ground and poundom.

Ak chceš ostať v obraze, neváhaj MaxMMA sledovať aj na sociálnych sieťach Facebook Instagram!

Zdroj: MaxMMA.sk