David Dvořák by zápasom riskoval, že bude invalid! Kedy sa vráti do UFC?

David Dvořák (zdroj: IG/dvorak.david)

Český bojovník David Dvořák (20-6) momentálne nemôže bojovať, pretože ho sužujú zdravotné problémy. Jeden z najlepších zápasníkov domácej scény sa rozhovoril o svojom aktuálnom stave a o tom, kedy by sa do prestížneho UFC mohol vrátiť. „The Undertaker“ ťahá nepriaznivú sériu a nastal čas ju končiť.

Rodák z Hoříc prehral v 26 zápasoch svojej kariéry šesťkrát, pričom tri prehry prišli v uplynulých troch dueloch. Naposledy to bolo proti austrálskemu borcovi Steveovi Ercegovi (11-1) na body počas UFC 289 v lete tohto roka. Pred približne dvoma mesiacmi mal David Dvořák vyzvať v UFC neporazeného Japonca Tatsura Tairu (14-0), ale pre zdravotné komplikácie z dohodnutého merania síl odstúpil.

‚„Vedel som, že to nie je dobré, ale ešte som približne desať dní trénoval. Až potom som sa nechal prezrieť špecialistami. Zistil som, že je to skutočne zlé. Všetko sme stopli a zrušili sme zápas. Od toho momentu sa dávam do poriadku,“ rozhovoril sa pokorný a vždy úprimný bojovník v rozhovore pre sport.cz.

Muž, ktorý má v UFC bilanciu 3-3, bližšie nešpecifikoval, čo ho trápi. Ide však o serióznu záležitosť. „Keby som išiel do zápasu, bolo by tam riziko, že zo mňa bude invalid. V podstate vôbec nešlo o šport, ale mohlo by mi to narušiť môj súkromný život. To by som za žiadnu cenu nedovolil.“

Kedy by sa teda dnes už 32-ročný borec so skúsenosťami z OKTAGON MMA mohol vrátiť do zápasového kolotoča? „Veľmi by som chcel mať zápas v marci alebo v apríli. Je však otázka, či je to vôbec reálne. Myslím si, že ten apríl by mohol vyjsť. Uvidíme, ako na tom budem a aká bude ponuka. Chýba mi to.“

Zdroj: MaxMMA.sk, Sport.cz, autor JV