Dana White zúri! Francis Ngannou končí v UFC a všetko sa to prevalilo veľkým nedopatrením!

Koniec, ktorý očakával iba málokto. Bývalý šampión ťažkej váhy Francis Ngannou oficiálne končí v UFC a aktuálne je bez organizácie. Túto správu už komentovalo aj samotné UFC na čele s Danom Whiteom. Na svetlo sveta sa však informácia dostala veľmi netradičnou formou. Aréna, v ktorej sa mal uskutočniť titulový zápas Kamerúnčana totiž omylom zverejnila promo plagát na tento zápas, avšak bez Ngannoua.

Miesto neho sa fanúšikovia môžu tešiť na taktiež zaujímavý duel, v ktorom sa stretnú Ciryl Gane a legendárny Jon Jones. Hlavný dôvodom odchodu Francisa sú najmä dlhodobé nezhody s Danou Whiteom a odmietnutie zmluvy, ktorá mu bola ponúknutá. Bývalý držiteľ opasku totiž dlhodobo kritizuje podmienky, ktoré UFC svojim bojovníkom ponúka.

V tomto prípade však boli Kamerúnčanovi ponúknuté lákavé podmienky, ktoré by ho mohli spraviť historicky najlepšie platenou ťažkou váhou na svete. So svojou už bývalou organizáciou sa však nedohodol a aktuálne sa môže rozhodovať, kam povedú jeho ďalšie kroky. Najviac sa šepká o BKFC, pričom aj jej prezident David Feldman neskrýval zjavný záujem: „Máme veľký záujem o jeho získanie. Predložíme mu ponuku a snáď ho u nás fanúšikovia uvidia zápasiť už tento rok.“ Záujem však majú aj iné organizácie na čele s Bellatorom.

Znamená to však smutnú správu pre fanúšikov, ktorí sa tešili na zápas medzi Ngannouom a Jonom Jonesom, ktorý sa po týchto okolnostiach pravdepodobne nikdy neuskutoční. Potvrdil to svojimi slovami aj Dana White: „Nemôžeme pokračovať v zdržiavaní divízie, aby sme sa s týmto chlapíkom dohodli. Urobili sme všetko, čo sme mohli, aby sa zápas uskutočnil. On má ale v hlave, že mimo UFC sú väčšie príležitosti, avšak s menšími súpermi.“

Zdroj: mmanews.com