Ďalšia obrovská výzva v boxe: Ngannoua čaká duel s hviezdou ťažkej váhy!

IG/francisngannou

Celý jeho príbeh sa z dnešného pohľadu zdá ako sen. Francis Ngannou to postupne z človeka bez domova dotiahol až na absolútny vrchol UFC. Keď sa ako šampión ťažkej váhy najprestížnejšej ligy MMA rozhodol vyskúšať box, mnohí fanúšikovia a odborníci ho odsudzovali. Proti v súčasnosti najlepšiemu pästiarovi planéty Tysonovi Furymu to nevzdal a pri debute v profi ringu nebol ďaleko od obrovského prekvapenia. Tu to ale nekončí.

V závere roka 2023 doslova a do písmena ochromil svet boxu. V súboji s nezdolaným šampiónom ťažkej váhy Tysonom Furym bol viac než vyrovnaným súperom, dokonca sa mu „The Gipsy Kinga“ podarilo poslať do počítania. Ak by si ale niekto myslel, že ide o skúseného boxera, nebolo tomu tak. Francis Ngannou si koncom októbra pripísal iba prvý duel medzi šesťnástimi lanami.

Čo ďalej? Ako v piatok večer na sociálnych sieťach oznámil zámorský reportér Ariel Helwani s odvolaním sa na slová Turkiho Alalshikha (saudskoarabský predseda General Entertainment Authority, pozn. red.), na ďalšie vystúpenie „The Predatora“ by sme dlho čakať nemali.

Ngannou by sa mal do ringu vrátiť opäť v Saudskej Arábii, a to 9. marca 2024. Súperom mu bude bývalý kráľ ťažkej váhy WBA, IBF, WBO a IBO Anthony Joshua. Duel je vypísaný na desať kôl. Víťaz stretu by potom mohol vyzvať lepšieho z dvojice Oleksandar Usyk a Tyson Fury (ich duel sa odohrá 17. februára, pozn. red.).

Joshua má za sebou kariérne úspešný rok 2023, v ktorom zaknihoval tri víťazstvá, z toho dva pred uplynutím časového limitu. Pokiaľ ide o Ngannoua, niekdajší kráľ UFC sa tak v pomerne krátkom čase predstaví v ringu hneď s dvoma elitnými boxermi ťažkej váhy svetového boxu.

Zdroj: MaxMMA.sk