Ďalšia hviezda v MMA na obzore? O zmluvu s UFC údajne zabojuje premožiteľ šampióna Pereiru!

GLORY Kickboxing.

Na svete by ste aktuálne ťažko hľadali niekoho, kto sa mu v postoji dokáže rovnať. Ako jeden z mála má v kickboxe na konte skalp Alexa Pereiru (11-2). Reč je samozrejme o Artemovi Vakhitovi (2-1), bývalom šampiónovi GLORY v poloťažkej váhe. Ruský zápasník dal najprv o sebe fanúšikom MMA vedieť na sociálnych sieťach, no a možno, že sa ani nenazdáme a uvidíme ho v UFC.

Je to iba pár dní, čo sme na turnaji UFC 303 boli svedkami fenomenálneho výkonu Alexa Pereiru. Brazílčan obhájil trón v poloťažkej váhe vďaka jednému z najlepších výkonov v profesionálnej kariére, no a netrvalo dlho a medzi fanúšikmi sa začalo hovoriť o jeho ďalšej výzve. Čo ak by zverenec Glovera Teixeiru a Plinia Cruza vyzval pre legendárneho Jona Jonesa (27-1)?

Skrátka a dobre, v súčasnosti patrí Pereira medzi najväčšie hviezdy americkej organizácie zmiešaných bojových umení. Očarený zo schopností rodáka zo São Bernardo do Campo ale rozhodne nie je jeho niekdajší rival Artem Vakhitov. Ten sa pre portál MMAFighting rozpovedal o slabinách Alexa v postoji, ba čo viac naznačil vzájomný duel pod pravidlami MMA.

Tu to ale nekončí. V stredu poobede sa na sociálnej sieti Twitter začali šíriť správy o údajnom vystúpení Vakhitova vo formáte Dana White’s Contender Series. Zverenec Vitalyho Millera by o šancu získať zmluvu s UFC mal zabojovať už teraz v lete. Čo sa však týka skúseností tridsaťtriročného bojovníka s MMA, tak debut medzi profesionálmi si odbil iba pred rokom. Aj keď mu to ešte vtedy nevyšlo podľa predstáv, chuť si napravil dvoma výhrami začiatkom roka 2024 na turnajoch v Kazachstane a v Kirgizsku.

Kvalitné vybavenie pre bojové športy nájdete na Drillex.sk!

Zdroj: MaxMMA.sk