Ďalší konflikt medzi Vémolom a Kinclom? Terminátor hovorí o krádeži významného sponzora

Zdroj: OKTAGON MMA

Rivalita medzi Karlosom Vémolom (36-8) a Patrikom Kinclom (28-10) trvala dlhé roky. Ich Prvý spoločný stret zvládol lepšie „Terminátor“, no v odvete, ku ktorej došlo minulý rok, už triumfoval Kincl. Pocit triumfu však nebolo jediné, čo Vémola v ten deň stratil. Rovnako tak prišiel aj o dôležitého sponzora, ktorý sa nakoniec postavil na stranu víťaza.

Veľkou súčasťou kariér bojovníkov sú jednoznačne sponzori. Bez ich finančnej podpory by sa bojovým športom nemohli naplno venovať a museli by popritom aj pracovať. Niektorí však nedarujú len peniaze, ale aj hmotné veci, ktoré zápasníkom výrazne zjednoduchšia život. Jedného takého mal pri sebe aj legendárny Karlos. No všetko sa zmenilo po jeho prehre s „Inspektorom“.

Vo svojom vlastnom podcaste, do ktorého si pozval kontroverzného bojovníka Vaška Mikuláška, hovoril so svojím hosťom o tom, ako mu zobrali auto, ktoré dostal od sponzora. S Mikuláškom rozviazali zmluvu z dôvodu, že sa im nepáčilo jeho správanie. Vémola následne priznal obdobnú skúsenosť: „Dnes už sa s tým dokážem stotožniť tiež, pretože ja som bol dlho s Mototechnou, od ktorých som to fakt nečakal. Dokonca vďaka mne vlastne Mototechna prešla k OKTAGONu a tak ďalej.“

Dali ho Kinclovi

„Ako partner som s nimi bol dlho. Keď som však prehral s Kinclem, tak mi zobrali auto a dali ho Kinclovi, ty vole. Mne to nevadí. Mne od malička rodičia učili, že by som nemal vyhadzovať svoje staré hračky, pretože sú aj deti, ktoré ich potrebujú viac. Tak to dali jemu. Len som to od tohto sponzora nečakal,“ prezradil, že ho tento čin veľmi prekvapil.

Ich sága si určite pýta rozuzlenie, no už teraz je veľmi pravdepodobné, že sa ho nikdy nedočkáme. „Terminátor“ totiž avizoval, že svoju profesionálnu MMA kariéru zavŕši v júni v Edene proti Attilovi Véghovi. Otázkou však ostáva, či by toto rozhodnutie neprehodnotil po obdržaní nejakej lákavej ponuky od OKTAGONu. Nie je však isté, či by mal o túto odvetu záujem aj samotný Kincl, ktorý si už svoj cieľ splnil.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk Autor: Samuel Valent