CW má neskutočného borca: Jeden šialene letel, druhého rekordne ukončil!

Zdroj: Instagram/Jimmy Quinn

Na turnaji Cage Warriors 156, ktorý sa konal vo waleskom Cardiffe sa v hlavnom súboji predstavil bývalý zápasník UFC Darren Stewart, ktorý dokázal triumfovať nad bývalým šampiónom Matthewom Bonnerom na body. Eventy organizácie, pre ktorú sú typické žlté rukavice, prinášajú zaručene rýchle ukončenia a väčšina súbojov končí už v prvom. Inak tomu nebolo ani v súboji nádejného borca Jimmyho Quinna, ktorý svojho súpera ukončil po desiatich sekundách, čím vytvoril nový rekord Cage Warriors.

Pre Quinna to bol zároveň profesionálny debut, pred ním sa stihol okrem tohto „highlightu“ presláviť aj momentom, ktorý zaručene patrí medzi bizarnejšie. V amatérskej časti kariéry sa totiž bývalý tanečník, ktorý sa jedného dňa rozhodol pre MMA, dostal do súboja s Kieranom Mezrouim v klietke najslávnejšej britskej organizácie.

Svojho oponenta knokautoval v prvom kole po dvoch minútach. Najviac ale fanúšikov zaujal priam lietajúci spôsob, akým Mezroui dopadol po údere. Na takúto situáciu asi nie je lepší hudobný podklad ako „I Believe I Can Fly“ od R. Kellyho.

Pred spomínaným zápasom sa stihol Quinn postarať aj o ďalší výnimočný moment v zmysle ukončenia. V októbri 2022 Kashana Khana na kop z otočky poslal skúmať svetlá v hale. Práve po tomto KO sa s organizáciou dohodol na profi-kontrakte.

A aj profi-debut Quinna bol rovnako ako z veľkej knihy. Skúsenejšieho Dan Kneila na CW 156 poslal k zemi už po desiatich sekundách. Aj preto nepochybne spozorneli mnohí manažéri a agenti, ktorí poznajú cestu do UFC. Práve najslávnejšia liga sveta je totiž s CW úzko prepojená.

Zdroj: MaxMMA.sk