Costa hovorí o skutočnej nenávisti: Chimaeva nazval mŕtvym mužom

Paulo Costa (zdroj: IG/borrachinhamma)

Paulo Costa (14-2) sa pripravuje na turnaj UFC 294, kde bude jeho súperom Khamzat Chimaev (12-0). Nevraživosť medzi týmito dvoma bojovníkmi je priam hmatateľná. A ako hovorí brazílsky borec, ani zďaleka to nie je hraná nenávisť.

Spomínaný súboj prinesie októbrový harmonogram, kedy UFC zavíta do Spojených arabských emirátov, konkrétne Abú Dhabí. Brazílčan tvrdí, že svojho nadchádzajúceho konkurenta naozaj nenávidí a pikantné odkazy mu neposiela iba kvôli šou. „Áno, je to stopercentne reálne. Aj proti Adesanyovi to bolo osobné, ale Chimaeva vyslovene nenávidím,“ rozrozprával sa v rozhovore pre MMA Junkie.

„Trénujem, aby trpel. Nechcem ho iba poraziť, chcem to urobiť vo veľkom štýle. Do prípravy vkladám všetky svoje schopnosti a koncentráciu. Pracujem na tom, aby som lepší ako kedykoľvek predtým – fyzicky, mentálne aj technicky,“ vysvetľuje jeden z najsledovanejších bojovníkov strednej divízie elitnej ligy sveta.

„Viem, že Abú Dhabí bude prakticky jeho domácim prostredím, ale absolútne ma to nezaujíma. Idem tam a celé to ovládnem,“ sebavedomo uviedol 32-ročný bojovník, ktorý bol vo svojej kariére ukončený pred limitom iba jediný raz. Paulo Costa hovorí o stále neporazenom Švédovi ako o „mŕtvom“ mužovi. „Neočakávam, že naozaj zomrie, je to iba slovný zvrat, ale úprimne si myslím, že nemá nijakú šancu vyhrať náš zápas. Bude to divoké a predvediem to najlepšie, čo vo mne je,“ zakončil autor jedenástich KO/TKO.

Zdroj: MMA Junkie, autor