Conorto sa teší na bitku o titul proti Melišovi: Oťukávanie z diaľky to určite nebude!

Zdroj: instagram/@viktor_conorto

Už túto sobotu sa v Nitre uskutoční bare knuckle turnaj Králi ulice 4, ktorého hlavným ťahákom bude titulový zápas medzi Tomášom Melišom (1-0) a Viktorom Conortom (2-1). Podľa predpokladov nás čaká vyrovnaný a zaujímavý súboj bez jasného favorita. Keďže sme sa ale chceli dozvedieť viac, oslovili sme druhého menovaného na exkluzívny rozhovor pre MAX MMA.

S prípravou je maximálne spokojný

Conorto je s prvou slovenskou bare knuckle organizáciou už od samého začiatku. Zúčastnil sa totiž prvých troch podujatí a patrí medzi najjagavejšie hviezdy československej scény. Až teraz ho však čaká bitka o titul. „Cítim sa výborne. Som pripravený a veľmi sa teším. Idem si to užiť,” stručne vyjadril svoje pocity deň pred dlhoočakávaným zápasom.

Neodmysliteľnou súčasťou je pre každého bojovníka príprava, ktorá zápasu predchádza. Vzhľadom na to, že slovenského reprezentanta čaká doposiaľ najdôležitejší súboj v novovznikutej organizácii, zisťovali sme, či došlo aj k zmenám v tréningovom procese. „Pripravoval som sa rovnako ako stále. Napísal som si, čo budem v aký deň trénovať. Kedy silová zložka, kedy beh, kedy box alebo sparing. Proste som sa pustil do toho,” prezradil svoj prístup.

Pred nástupom do ringu ale oboch aktérov čaká ešte jedna povinnosť – váženie. Musia sa totiž zmestiť do limitu 85 kilogramov, čo si tiež vyžaduje poriadnu dávku sebazaprenia. Problém by to ale podľa Conorta byť nemal. „Pôjdem do sauny, keďže ma čakajú posledné kilogramy, ktoré odvodním. Jednoducho, musím to urobiť. Rozhodne mi ale nerobí radosť, že sa tam budem smädný potiť,” povedal s úsmevom.

Fanúšikovia sa majú na čo tešiť

Viktor má na svojom konte už tri zápasy pod hlavičkou organizácie Králi Ulice. Aj keď v prvom prehral sporne na body, svojho titulového sna sa nevzdal. V ostatných dvoch dueloch preto dominoval a vypýtal si pozornosť promotérov. Tí jeho prosby vyslyšali. V sobotu tak vyzve Tomáša Meliša. „Myslím si, že uvidíme dynamický súboj. Ja ani môj súper nepatríme medzi tých najvyšších, skôr sme obaja podsadití. Nebude to teda žiadne oťukávanie z diaľky, ale ľudia môžu čakať aj nejaké prestrelky,” opísal svoje zápasové predstavy.

Medzi najbližších ľudí skúseného bojovníka patrí Samuel Krištofič (16-6), ktorého československí fanúšikovia poznajú z organizácie OKTAGON MMA. Obaja borci si dlhé roky navzájom kryjú chrbty a čo-to si povedali aj o Conortovom najbližšom súperovi. Tomáš Meliš sa totiž rovnako ako “Pirát” profesionálne venoval zmiešaným bojovým umeniam. „Rozprávali sme sa o ňom. Spoločne sme zhodnotili jeho silné a slabé stránky,” prezradil nám Viktor a ďalej na adresu Krištofiča pokračoval: „Ako člen tímu bude v sobotu v mojom rohu a ako kamarát je v mojom živote nenahraditeľný. Prežili sme spolu veľmi veľa. Je nesmierne dôležité obklopiť sa ľuďmi, ktorým dôverujete a môžete sa na nich spoľahnúť.”

Podujatie Králi ulice 4 sa uskutoční v Mestskej športovej hale v Nitre, kde fanúšikovia prejavujú zvýšený záujem o box bez rukavíc. O atmosféru bude preto dobre postarané. „Extrémne sa teším. Prídem tam množstvo ľudí. Bitka o titul je veľká vec. Budem tam mať plno fanúšikov, ktorí ma chcú podporiť a som nadšený, že im budem môcť ukázať, na čom som posledné mesiace tvrdo pracoval,” uzavrel rozhovor Viktor Conorto, ktorý v sobotu na chvíľu zahodí za hlavu kamarátsky vzťah s Tomášom Melišom.

Zdroj: MaxMMA.sk/Kamil Schreiber