Conor McGregor otvorene: Už tri roky ma držia od môjho živobytia. Chcem len dátum, nič iné

Conor McGregor (zdroj: IG/thenotoriousmma)

Legendárny Conor McGregor (22-6) naposledy bojoval v rámci UFC v roku 2021, kedy prehral s Dustinom Poirierom (29-8), pretože si v prvom kole poranil členok. Celé MMA odvetvie čaká na jeho očakávaný súboj s Michaelom Chandlerom (23-8), ktorý mal pôvodne prebehnúť v tomto kalendárnom roku.

Rodák z írskeho Dublinu bol cez víkend na boxerskom podujatí v Saudskej Arábii, kde Tyson Fury na body zdolal Francisa Ngannoua. „The Notorious“ sa už nevie dočkať svojho návratu do súťažného kolotoča. Jeho duel s Američanom Chandlerom by mal podľa dostupných reportov prebehnúť v apríli 2024.

„S aprílom som spokojný. Bol by som rád, keby to bolo skôr. Ak mám byť ale úprimný a realistický, chcem fanúšikom ponúknuť čo najlepšiu verziu samého seba, preto tento dátum beriem,“ uviedol pre MMA Junkie Ír, ktorý v UFC nastúpil na 14 zápasov, z ktorých 10 vyhral.

McGregor nie je spokojný s tým, že musí na svoj zápas tak dlho čakať. Nie je tajomstvom, že jeho vzťah s agentúrou USADA, ktorá má v UFC na starosti boj proti dopingu, je dlhodobo zlý. U.S. Anti-Doping Agency na konci tohto kalendárneho roka ale prestane s najväčšou MMA organizáciou na svete spolupracovať: „Držia ma od môjho živobytia už takmer tri roky. Prešiel som si, čím som si prešiel.“

„Mám za sebou prehry a zranenia. Počuli ste, čo hovoril Alexander Volkanovski? Súhlasím s ním, aj ja sa musím vrátiť k môjmu spôsobu života. Toto je moja práca. Je to viac než frustrujúce. Teraz chcem len dátum zápasu, dajte mi ho, prosím. To je všetko,“ zakončil niekdajší dvojitý šampión UFC, ktorého na Instagrame sleduje viac ako 46 miliónov ľudí.

Zdroj: Autor JV, MMA Junkie, MaxMMA.sk