Čo si v Ostrave vypýtal, to aj dostal: Peňáza čaká na turnaji OKTAGONu v Anglicku obrovská výzva!

OKTAGON MMA.

Štastie praje pripraveným. To nie je iba zastaralý výrok, ale pravda, ktorá je aj dnes platná. Svoje by o tom vedel hovoriť talentovaný český bojovník MMA Matěj Peňáz (8-1). Ten sa pred pár dňami vrátil po ročnej pauze do zápasového kolotoča. Na podujatí OKTAGONu v Ostrave najprv za dvadsaťdeväť sekúnd knokautoval Ole Magnora (7-7), aby si vzápätí vypýtal súboj s niekdajším britským šampiónom Cage Warriors. A ako sa dnes potvrdilo, pre Peňáza všetko pokračuje na výbornú.

Rodák z Brna sa v sobotu vrátil po dlhej pauze zapríčinenej zranením ruky, no v zápase opäť potvrdil svoje nesporné kvality. S Magnorom si poradil nielen rýchlo, ale aj štýlovo. V postoji mu nedal najmenšiu šancu. “Money” následne v pozápasovom rozhovore naznačil, že by sa do klietky rád vrátil v čo najkrajšom možnom čase.

Prianie zápasiť v Newcastli (OKTAGON 52, pozn. red.) naviac podporil aj veľkou výzvou, ktorú adresoval siedmemu mužovi rebríčka strednej váhy OKTAGONu Matthewovi Bonnerovi (16-9-1). „Chcem zápasiť čo najskôr, najbližší turnaj je v Anglicku. Bonner je kvalitný súper, zápas s ním ma láka,“ povedal vtedy zástupca švédskeho All Stars gymu.

A ako dnes oznámil OKTAGON MMA na svojich sociálnych sieťach, Peňázovi sa prianie do bodky vyplnilo. Dvadsaťsedemročný bojovník vyzve Bonnera 27. januára na podujatí v Newcastli. Bývalého kráľ Cage Warriors sa stal posilou československej organizácie iba nedávno, pričom debut si v OKTAGONe odbil v polovici novembra proti Cihadovi Akipovi (6-1).

Podľa informácií portálu FightMatrix pôjde v súboji s Britom pre Peňáza o najväčšiu výzvu kariéry MMA. Zatiaľ čo doteraz sa vo váhe do 84 kilogramov stretol “Money” s najvyššie postaveným bojovníkom Giovannim Mellilom (14-9) – 210. miesto, Bonnerovi v súčasnosti patrí 188. priečka rebríčka.

Zdroj: MaxMMA.sk