Cítil by som sa ako idiot: Vémola tvrdí, že Novotný ho pred zápasom znervóznil

Zdroj: Oktagon MMA

Kapitola sa uzavrela. Víkendové podujatie na pražskej Štvanici bolo pre OKTAGON MMA rozlúčkou s tamojším prostredím. Jedným z vrcholov a lákadiel dvojdňovej udalosti bol zápas Karlosa Vémolu (35-7) s argentínskou prekážkou Lucasom Alsinom (11-5). Favorizovaný Čech vyhral na body, no spokojnosťou nežiaril a priznal potrebu zlepšenia. Čo ho však pred duelom znervóznilo?

Hneď po oznámení mena, ktoré v Prahe „Terminátorovi“ čelilo, sa spustila vlna kritiky a pochybností o kvalite protivníka. Odborníci, zápasníci a ani fanúšikovia nečakali dlhé meranie síl a spomínali rýchly proces zo strany domáceho borca. Rovnako to videli aj stávkové spoločnosti – kurz na Vémolov triumf bol na hodnote 1,03.

Podobnému scenáru mierne nasvedčovalo aj prvé kolo súboja, ktoré prinieslo Karlosovu dominanciu. Druhá časť síce odštartovala podobne, potom však prišiel zvrat a nie často vídaný moment – rodák z Olomouca bol na lopatkách. „La Cobra“ týmto ťahom všetkých šokoval a prevahu nad svojím oponentom sa mu podarilo udržať pomerne dlho. V celkovom súčte to ale na výhru Argentínčana nestačilo.

Víťaz stretu nebol sklamaný, okamžite však priznal, že v jeho výkone boli chyby, ktoré musí odstrániť. „Ukázalo mi to veci, ktoré musím zlepšiť. Do konca kariéry ma čakajú už iba dva zápasy, hneď v pondelok preto musím ísť na tréning. Nesmiem si dávať pauzu, musím makať a pozdvihnúť sa fyzicky aj technicky,“ vravel Vémola pre sport.cz.

Následne sa českému periodiku priznal, že pred duelom ho znepokojilo vyjadrenie Ondřeja Novotného: „Síce by som nemal, ale pred zápasom chodím medzi fanúšikov, pretože na čo budem sedieť niekoľko hodín v šatni? Ondřej v tom čase hovoril, že či vyhrám, alebo prehrám, tak aj tak pôjdem o titul s Langerom. Ja som si hovoril, že by to bolo iba v prípade, keď vyhrám. Viem, že to má Oktagon naplánované, ale ja by som naozaj nechcel ísť po dvoch prehrách do titulového zápasu. Cítil by som sa ako idiot.“

Hviezdu tunajšej scény tak podľa jej slov čakajú posledné dve vystúpenia v bohatej MMA kariére. Najprv bitka o opasok poloťažkej váhy proti spomínanému Pavlovi Langerovi (12-9), neskôr očakávaná odveta s Attilom Véghom (33-9-2). Jej termín ešte nie je oznámený, najnovšie informácie tvrdia, že celé sa to uskutoční až v roku 2024. Vémola si myslí, že je to tak preto, lebo organizácia pripravuje niečo veľkolepé. Priaznivcom tak neostáva nič iné, ako naďalej čakať na dátum udalosti, ktorá otrasie nielen Českom a Slovenskom.

Zdroj: sport.cz, MaxMMA.sk, autor