Čím by Alex Pereira bol, keby nebojuje? Poatan vie aj to, s kým by bránil Zem pred ufónmi!

Alex Pereira (zdroj: IG/alexpoatanpereira)

Alex Pereira (8-2) už tento víkend nastúpi na turnaji UFC 295 v newyorskej Madison Square Garden v titulovej bitke poloťažkej váhy proti Jiřímu Procházkovi (29-3-1). Populárny a nesmierne svojský „Poatan“ absolvoval odhľačené interview. V ňom okrem iného prezradil to, čím by bol, keby nebol profesionálnym bojovníkom.

Dnes už 36-ročný rodák z brazílskeho Sao Paula absolvoval rozhovor s Ninou Drama, ktorá je známa svojimi videami, kde bojovníkom kladie netradičné otázky. Alexa Pereiru sa počas ich stretnutia opýtala napríklad to, akú profesiu by si zvolil, keby sa na profesionálnej úrovni nevenoval zmiešaným bojovým umeniam.

„Bol by som zrejme právnik alebo napríklad lekár. Určite by to bola profesia, pri ktorej by som mohol pomáhať ľuďom,“ prezradil skvelý postojár, ktorý má za sebou úspešnú minulosť v kickboxe. V UFC už dosiahol na titul strednej váhy, teraz by sa mohol stať šampiónom ešte o „váhovku“ vyššie.

Do boja s Gloverom, Jonesom a Silvom

Nina „pálila ostrými“ a „Poatana“ požiadala, aby jej povedal, ktorých kolegov zápasníkov by si so sebou zobral boja, keby planétu Zem napadli mimozemšťania: „Rozhodne by to bol Glover Teixeira. Potom by som si vzal Jona Jonesa a Andersona Silvu. A zbrane? To neviem, moc sa im nevenujem, zrejme nejakú bazuku.“

Pereira získal nálepku borca, ktorý šetrí svojimi emóciami a málokedy sa usmieva. Vrátil sa k tomu na tlačovej konferencii pred UFC 295. „Viem, že moc nedávam najavo svoje šťastie a emócie, uvedomujem si to. Môžem vám ale povedať, že teraz som naozaj šťastný,“ dodal muž, ktorého sledujú na Instagrame viac ako 2 milióny ľudí.

Zdroj: MaxMMA.sk, YT Nina Drama, autor JV