Chimaev je zranený, UFC ale našlo na poslednú chvíľu nečakanú náhradu!

Instagram/khamzat_chimaev, UFC

Keď vstúpil do najlepšej svetovej organizácie, všetci prítomní okamžite spozorneli. No nebol to len debutový duel, ktorý okúzlil fanúšikov zmiešaných bojových umení. Nech sa do tejto chvíle stretol Khamzat Chimaev (13-0) v oktagone s kýmkoľvek, vždy odchádzal ako víťaz. Preto niet divu, že jeho oznámený súboj v Saudskej Arábii bol ostro sledovaný. Nakoniec to, žiaľ, nevyjde.

Ako vo štvrtok večer oznámili poprední zámorskí reportéri, reprezentant Spojených arabských emirátov náhle ochorel a musel byť dokonca aj hospitalizovaný v nemocnici. Udialo sa tak iba týždeň predtým, než sa mal talentovaný bojovník v hlavnom zápase galavečera UFC v Saudskej Arábii postaviť proti Robertovi Whittakerovi (25-7).

Netrvalo však dlho a vedenie UFC prišlo s nečakanou náhradou. Aj keď sa Chimaev na turnaji nepredstaví, Whittakerovi sa vystúpenie neruší. Novým súperom bývalého šampióna strednej váhy bude Ikram Aliskerov (15-1). Pre tridsaťjedenročného zápasníka ide v organizácii doposiaľ o najväčšiu príležitosť ukázať svoje schopnosti.

Z predchádzajúcich dvoch súbojov v UFC odchádzal Aliskerov vždy ako víťaz, keď Phila Hawesa (12-6) a Warlleya Alvesa (14-8) knokautoval zhodne v prvom kole. Zaujímavosťou o rodákovi z Makhachkaly je fakt, že jedinú porážku medzi profesionálmi utrpel v apríli 2019 od Khamzata Chimaeva.

Ak chceš ostať v obraze, neváhaj MaxMMA sledovať aj na sociálnych sieťach Facebook Instagram!

Zdroj: MaxMMA.sk