Chcete sa cítiť ako šampión šampiónov? Za túto sumu môžete získať dom legendárneho Aliho!

Zdroj: Instagram/@muhammadali

Jednou z najväčších hviezd v histórii bojových športov je nepochybne Muhammad Ali (56-5). Americký boxer v druhej polovici dvadsiateho storočia dominoval ťažkej váhe. Hoci už nie je medzi živými, jeho odkaz spoločnosti je večný a svedčí o tom aj najnovšia ponuka na trhu s nehnuteľnosťami. Za koľko môžete získať rodičovský dom legendárneho zápasníka?

Pôvodným menom Cassius Marcellus Clay patrí k úzkej skupine športovcov, ktorí sa do hláv ľudí zapísali veľkými písmenami. Samozrejme, základom boli skvelé výkony v ringu, keď v šesťdesiatjeden súbojoch našiel len piatich premožiteľov, no verejnosť taktiež ohúril svojím politickým aktivizmom. Z týchto dôvodv v roku 1999 získal od Sports Illustrated a BBC ocenenie „Športovec storočia“.

Aliho životná cesta začala v meste Louisville v americkom štáte Kentucky. Pochádzal zo skromných pomerov a s rodičmi zdieľal útulný rúžový domček s dvomi obytnými izbami a kúpeľnou. Ten sa dokonca krátko po jeho smrti v júni 2016 premenil na múzeum, ktoré, žiaľ, po dvoch sezónach skrachovalo. Nuž, teraz spolu s dvomi susediacimi stavbami smeruje na realitný trh.

Komplex môžete získať za astronomickú sumu 1,1 milióna dolárov (približne 1,026 milióna eur). Má to však jeden háčik. Súčasný spolumajiteľ chce, aby ideálny kupca pokračoval v prevádzkovaní múzea. „Toto je súčasť Ameriky. Patrí to k našej histórii a je potrebné, aby sme sa to starali s náležitým rešpektom,“ vysvetlil George Bochetto svoje rozhodnutie portálu AP News.

Ak chceš ostať v obraze, neváhaj MaxMMA sledovať aj na sociálnych sieťach Facebook Instagram!

Zdroj: AP News, Autor: Kamil Schreiber