Chce byť vzorom pre mladé ženy: Boxerská šampiónka mala pozitívny test na doping!

Zdroj: Instagram/@alyciabaumgardner

Vo svojej profesionálnej kariéra doposiaľ zaváhala jediný raz. Alycia Baumgardner sa s fantastickým skóre 15-1 radí k najlepším bojovníčkam nežnejšieho pohlavia na svete. Vizitka niekoľkonásobnej šampiónky je však teraz poškvrnená. Môže za to pozitívny dopingový test.

Prekvapivú informáciu o údajnom užití nepovolenej látky priniesol prostredníctvom svojho účtu Twitteri uznávaný boxerský novinár Dan Rafael. „Podľa štyroch rôznych zdrojov a dokumentov, ktoré sa mi dostali do rúk, bola nesporná šampióna superperovej váhy Alycia Baumgardner pozitívne testovaná na zakázaný steroid Mesterolon,“ napísal. 

Ide o liek, ktorý sa užíva pri problémoch s nízkou hladinou testosterónu. „Aby bolo jasné, nikdy som žiadne zakázané látky nebrala a nemám to ani v úmysle. Nielenže je to neetické, ale tiež v rozpore so všetkým, pre čo som celú svoju kariéru bojovala,“ okamžite reagovala na sociálnych sieťach Alycia Baumgardner.

Američanku sleduje na Instagrame vyše 450-tisíc fanúšikov. Šampiónka organizácií IBO, IBF, WBO, WBC či The Ring sa dlho pýši tým, že chce byť motiváciou pre svoje potenciálne následovníčky. „Som profesionálna športovkyňa. Moje telo je môj chrám. Som vzorom pre všetky mladé ženy a dievčatá, ktoré sa snažia ísť v mojich stopách. Túto zodpovednosť beriem veľmi vážne, a preto viem, že by som nikdy úmyselne takýmto spôsobom nezlepšovala svoju výkonnosť,“ odmieta akékoľvek obvinenia 29-ročná boxerka. 

„O svojom postoji k dopingu by som mohla rozprávať dlhé hodiny. A preto nebudem len nečinne prihliadať tomu, ako sa rozohrávajú všemožné špekulácie. Plánujem vás všetkých informovať o každom svojom kroku. Chcem, aby bola moja povesť čistého športovca nedotknutá,“ uzavrela rodáčka zo štátu Ohio. Posledný zápas absolvovala proti Christine Linardatou. Grécka zápasníčka ju pred piatimi rokmi zdolala, teraz jej Američanka prehru oplatila. Kedy sa vzhľadom na vznikajúcu kauzu pozrie medzi pletivá opäť, je nateraz otázne.

Zdroj: Alycia Baumgardner, Dan Rafael, autor