Český bojovník UFC prelomil mlčanie! Vážne zranenie Davida Dvořáka: Vráti sa ešte do klietky?

Instagram/@dvorak.david

Najväčšou hviezdou českého MMA je nepochybne Jiří Procházka (29-4-1), o ktorom sme v poslednej dobe z pochopiteľných dôvodov počuli veľmi veľa. Okrem neho je však v UFC aj bojovník mušej váhy David Dvořák (20-6) a ten neprežíva práve najlepšie obdobie. Po dlhom mlčaní sa tak rozhodol fanúšikom vysvetliť, čo sa deje. Všetkých poriadne prekvapil!

Rodák z Hradca Králové vstúpil do ligy majstrov tromi výhrami, no následne prišli aj tri prehry. Naposledy sa v klietke predstavil na júnovom podujatí UFC 289, kedy nestačil na Stevea Ercega (11-1). Táto porážka pre Dvořáka znamenala, že ho mal čakať zápas o udržanie v najprestížnejšej MMA organizácii. Všetko už bolo dohodnuté, no napokon musel rozhodujúcu bitku zrušiť.

Najväčší strach v živote!

Príčinou boli vážné zdravotné problémy, ktoré sa u neho objavili. O nich nechcel spočiatku vôbec hovoriť, ale teraz nabral odvahu a prelomil mlčanie. Svojim podporovateľom poskytol základné vyjadrenie. „Množstvu ľudí asi nepoviem to, čo očakávajú, no minimálne niečo, čo môžem povedať, tak poviem,“ prezradil 31-ročný zápasník v úvode svojho videa a ďalej pokračoval: „Všetci viete, že som zranený. Stalo sa mi to koncom augusta, kedy som mal približne šesť týždňov do zápasu. Bohužiaľ, do svojho siedmeho duelu v UFC som nemohol nastúpiť. Bolo to vôbec prvýkrát, čo som odstúpil kvôli zraneniu.“

Pre Davida je táto situácia najväčší strašiakom v doterajšej kariére. Do detailov preto zachádzať nechcel, tie si momentálne necháva len pre seba. Zrušenie naplánovaného zápasu však považuje za správny krok. „Zranenie bolo veľmi nebezpečné a následky, ktoré mi hrozili a stále hrozia, sú naozaj veľké. Nejde len o moju športovú kariéru, ale výrazne by to mohlo ovplyvniť aj môj budúci život,“ šokoval svojich fanúšikov.

Napriek tomu je hviezdny český bojovník odhodlaný predvádzať vrcholové výkony minimálne ďalších päť rokov. Stále na sebe pracuje a myslí pozitívne. „Každopádne, sľubujem vám, že dám maximum do toho, aby som sa vrátil. Snažím sa chodiť na rehabilitácie, fyzioterapie či mentálne tréningy. Je toho veľa. Samozrejme, nemám žiadne sparingy a ani podobné veci. Pomaly skúšam, čo moje telo dokáže,“ objasnil Dvořák, čím si aktuálne prechádza.

Zdroj: YouTube - David "UNDERTAKER" Dvorak, Autor: Kamil Schreiber