České krásky si nič nedarujú ani po zápase: Podplácanie rozhodcov, špina z minulosti a osobné útoky!

Zajícová vs Dostálová (zdroj: IG/zajicovafighter, clashofthestars)

Veronika Zajícová nastúpila počas uplynulého víkendu na turnaji Clash of the Stars 6 proti Michaele Dostálovej podľa pravidiel MMA Underground. Duel napokon víťazku nemal, oficiálne rozhodnutie arbitrov znelo: no contest. S priebehom ani výsledkom neboli české bojovníčky spokojné, pričom ich vzájomná nevraživosť prerástla aj do slovných útokov na sociálnych sieťach.

Poriadne dusno bolo medzi obomi protagonistkami už pred vzájomným meraním síl. Vojnová sekera sa ale nezakopala ani po ňom. „Zápas v Clashi bol skutočne extrém. Súperke v rohu okrem môjho bývalého priateľa a bývalého trénera chýbali snáď už iba moje bývalé ponožky. Hovorila som si, že je to nejaké spiknutie. Mávla som nad tým rukou a sústredila som sa na výkon. Podľa pravidiel v zmluve sa malo ísť MMA Underground, ale s obmedzeniami IMMAF. Takže bez kolien a bez lakťov,“ rozpísala sa Veronika na svojom profile na sociálnej sieti Instagram, kde ju sleduje viac ako 113-tisíc ľudí.

Jedným z hlavných problémov duelu boli nejasnosti v rámci pravidiel. Bojovníčky sa u arbitra informovali ešte aj počas samotnej konfrontácie. „Zápas sa začal a teória spiknutia sa potvrdila. Dostala som dve kolená, nejaké lakte a rozhodca sa pozeral, no nič neurobil. Bol to zlý sen. Bola som v šoku. Potom sa to riešilo a vyplynulo, že lakte sú zakázané. U kolien som stále nevedela, pričom na zemi nás mali nechať maximálne tri sekundy a zdvihnúť. Druhé kolo už bolo ako tak podľa pravidiel, takže som sa do toho oprela,“ ohliada sa za uplynulým víkendom Zajícová.

Všetci boli nahnevaní

„Súperka začala mať dosť, asi aj preto, že počítala s inými pravidlami. V treťom kole som ju nejako trafila kolenom a padla asi na 20 sekúnd na zem. Potom sa postavila a začala sa rozčuľovať. Vlastne, to sme sa už rozčuľovali všetci. Bolo to šialené, mrzelo ma, že zápas nepokračoval, pretože verím, že by som vyhrala. Ospravedlňujem sa, že to skončilo, ako to skončilo aj keď za to vlastne nemôžem,“ dodala Zajícová. Česká bojovníčka, ktorá má stále iba 19 rokov, nepochybuje o tom, že zápas s Dostálovou mala vyhrať.

Reakcia na seba nenechala dlho čakať. Dostálová sa ozvala v komentároch, pričom bývalá členka organizácie OKTAGON MMA nielen, že nesúhlasí so svojou protivníčkou, ale ani neverí tomu, že spomínaný príspevok písala samotná Veronika: „Milá Verunka, teda skôr pán Zajíc, my sme mali pravidlá MMA Underground bez akýchkoľvek obmedzení a tomu sme prispôsobili aj taktiku. Keď tam potom skočil rozhodca, že lakte a kolená nie, bolo to veľké prekvapenie. Všetci videli, že som Veroniku v prvom kole prešla, aj v tom vašom postoji.“

Podozrivý obed s rozhodcom?

„V druhom kole, keď rozhodca zakázal kopy a lakte, mi šupla vaša dcéra koleno do hlavy. O tom, že mi došla fýza sa nehádam. V treťom kole prišiel ďalší nepovolený úder do hlavy. A čo sa týka spiknutia, ste trochu vedľa,“ pokračovala bojovníčka, ktorá má za sebou tri profesionálne MMA zápasy s bilanciou dve víťazstvá a jedna prehra. V rámci boja na zemi však patrí k elitám tunajšej scény.

Dostálová vysvetlila, prečo mala mala v rohu ľudí z Veronikinej minulosti a naznačila, že spiknutie, o ktorom hovorí aj samotná Zajícová, môže byť reálne. Aj keď iným spôsobom, než tvrdí jej protivníčka:. „Veroniku všetci tak nenávidia, vrátane ex-trénerov a ex-priateľov, že mi všetci chceli pomôcť a ja som naozaj mala z čoho vyberať. Každopádne o spiknutí ešte reč bude, pretože ste osamote sedeli na obede s hlavným rozhodcom a potom ste si podávali ruky. To sa už rieši. Svedkov je dosť. Sú veci, ktoré sa dajú zaplatiť a veci, ktoré sa zaplatiť nedajú. Ono to raz všetko praskne a nebude to trvať dlho. Miss, pokusy o podplácanie v RFA., nezapísanie prehry či vaše domáce záležitosti. Ale to si nechám pre seba. I keď,…“

Zdroj: Autor JV, MaxMMA.sk