Čepo šiel cez bolesť, zápas ho donútil zrušiť až doktor: Čakal iba výron, diagnóza bola oveľa horšia

Zdroj: OKTAGON MMA

Bratislavskí fanúšikovia si už mädlili ruky. Veľký obľúbenec publika Vlasto Čepo (12-2) mal byť už o necelé tri týždne jedným z ťahákov turnaja OKTAGON 47 v hlavnom meste Slovenska. Povestná šťastena sa mu ale v príprave otočila chrbtom a všetky plány nateraz zmarili nepríjemné zdravotné komplikácie.

Slovenský bombardér so srbskou krvou si problémy nešťastne privodil v ostrej príprave na duel. „Mali sme tréning zápasenia a wrestlingu. Tréner mi šiel po nohách, takže som to niekoľkokrát ubránil. Po pípnutí, že skončilo kolo, pokračoval ďalej, pretože ma chcel za každú cenu hodiť. Vyskočil som a zle dopadol na nohu. Niečo mi tam prasklo. Myslel som si však, že ide o klasický výron členku,“ pustil sa Vlasto Čepo do vysvetľovania v rozhovore pre Refresher.

Veľkú váhu spolu s okolím pôvodne zraneniu nepripisovali. Čas však v tomto prípade rany nezahojil, preto bolo potrebné konať. „Noha mi hneď napuchla. Boli sme v tom, že ide len o výron, preto som si to zaľadoval a zaviazal. Po návrate z kempu som šiel na fyzioterapiu, kde mi povedali, že ide o odtrhnutý väz, ale vraj to bude dobré. Riešili sme to, trénoval som s tým, no zlepšenie neprichádzalo,“ pokračoval 28-ročný reprezentant trnavského Spartakus Fight Gym.

Opuch sa vracal každý deň, nepokročilo ani hojenie. Mašina na knokauty a atraktívne merania síl bola napriek tomu pripravená vkročiť do klietky. „Makal som, šiel cez bolesť. Tréner Hudák mu povedal, že to takto nejde a poslal ma na magnetickú rezonanciu. Stále som veril, že to ustojím. Na kontrole sa však ukázalo, že mám nielen odtrhnutý väz, ale aj zlomenú kosť v členku,“ prešiel k momentu, ktorý zažehnal aj posledné nádeje na októbrový zápas.

Ďalšie riskovanie by mohlo mať fatálne následky. „Keby som s týmto pokračoval, možno by si to odniesla aj chrupavka. Potom by mi mohla odumrieť kosť a bolo by zle. Nikdy by tá noha nebola taká silná. Doktor mi odporúčal barle. Vravel som mu, že s tým trénujem tri týždne. Asi mám iný prah bolesti,“ vraví autor dvanástich ukončení pred časovým limitom a jeden z ašpirantov na titulový boj o opasok strednej divízie.

Vlasto Čepo si musí od zaťaženia na istý čas oddýchnuť. Prvotné informácie hovoria o tom, že do tréningového procesu sa bude môcť vrátiť po šiestich týždňoch. Lákavá bitka s predpokladom vojny v postoji proti Ahmedovi Samimu (10-3) nateraz z harmonogramu mizne, pričom OKTAGON doposiaľ neinformoval, či niekto uvoľnené miesto zaujme.

Zdroj: Refresher, autor