Čepo sa takto postavil k problémom druhých! Ak by som bol milionár, tak…

Zdroj Instagram: Vlasto Čepo

Vlasto Čepo (12-2) patrí medzi najlepších zápasníkov organizácie Oktagon MMA. Naposledy svojim výkonom ohúril tribúny Štadióna Ondreja Nepelu v Bratislave, kde porazil Iona Taburceanua (6-2) v druhom kole na tvrdé TKO po dramatickom priebehu zápasu. Okrem tvrdých rán a exportných knokautov ho fanúšikovia zbožňujú aj kvôli jeho povahe. Kto Vlasta pozná lepšie vie, že je skromný športovec, milujúci otec a spoľahlivý kamarát, ktorý robí všetko pre svoju rodinu a rád pomáha ostatným.

„Mám taký pocit, že som na tomto svete aj na to, aby som pomáhal druhým. Robím to už okolo osem rokov a keby som mohol, tak by som pomáhal viac, aktuálne je to okolo 500 eur mesačne, ktoré niekomu darujem. Ak by som bol milionár, tešil by som sa z toho aj preto, že by som mohol viac pomáhať a dávať. Ale bohužiaľ nie som, aj preto sa to nedá robiť každý deň a nemôžem pomôcť každému,“ konštatoval zápasník, ktorý neraz pomohol rodičom detí, ktoré trpia autizmom.

Terapie sa pri tomto ochorení vedia vyšplhať aj na 2000 eur mesačne. Preto je pre mnohé rodiny pomoc zo strany okolia mimoriadne dôležitá. Vlasto okrem iných pravidelne pomáha mladým zápasníkom, ktorým neraz prispel na cestu či ubytovanie v zmysle zápasov.

Po súboji na Oktagon 42 v pozápasovom rozhovore Vlasto naznačil, že rukavice, ktoré mal na sebe počas súboja venuje do dražby pre Viktorku, ktorá trpí autizmom. „Chcem Viktorke pomôcť, aby mala lepšiu liečbu a kvalitnejší život. Takže ľudia, ktorí máte peniažky a viete si dovoliť niekomu pomôcť, dávam do dražby rukavice.

Vlastovi sa podarilo vydražiť 1000 €, ktoré venoval p. Gabriele (mamičke Viktorky). Známy zápasník sa k sympatickému dievčatku dostal vďaka spolupráci organizácie Oktagon MMA a Donio.cz v projekte V každom z nás je bojovník. Kde sa stal ambasádorom práve zbierky pre Viktorku, ktorú sa rozhodol ešte dodatočne podporiť.

Zdroj: