Buday spoznal meno ďalšieho súpera! Na UFC 296 narazí na neporazeného Rusa

Zdroj: Instagram.com/badysbjj

Martin Buday (13-1) podpísal počas minulého týždňa novú zmluvu s UFC, ktorá mu zaručuje štyri zápasy. Dátum prvého z nich je už oficiálne oznámený a s ním aj meno súpera, ktorý sa bude snažiť prerušiť neporaziteľnosť nášho reprezentanta v najlepšej MMA organizácii sveta. Slovenský zápasník to rozhodne nebude mať jednoduché, keďže jeho protivník ešte v profesionálnej kariére neokúsil trpkú chuť prehry.

Druhý Slovák v UFC sa môže pýšiť skvelým skóre, keď v tejto organizácii zápasil už štyrikrát a zatiaľ nenašiel premožiteľa. Okrem toho sa dostal do prvej pätnástky svojej váhovej kategórie. O to viac bolo prekvapujúce, keď sa Martin Buday najprv nedohodol na novej zmluve, ktorá nemala zodpovedať finančným predstavám slovenského zápasníka a jeho manažéra. Rovnako neboli spokojní ani s ponúkaným súperom.

UFC prišlo s vylepšenou zmluvou na štyri zápasy, ktorú bojovník Spartakus Fight Gym prijal. Navyše už pozná aj dátum svojho prvého zápasu. Do klietky nastúpi 17. decembra v T-Mobile Arene v Las Vegas. Konkrétne pôjde o turnaj UFC 296 a súperom slovenského ťažkotonážnika bude zatiaľ neporazený Shamil Gaziev (11-0).

Pre rodáka z Bahrajnu pôjde o premiéru na pôde najlepšej MMA ligy sveta, do ktorej sa dostal presvedčivým výkonom na Dana White’s Contender Series 63. Svojho súpera Grega Velasca (6-1) ukončil submisiou už v prvom kole. V minulosti sa mu podarilo zdolať aj Darka Stočića (19-6), ktorý počas minulého víkendu ukončil tvrdým KO v hlavnom zápase KSW 87 Michala Martíneka (10-5).

Na karte UFC 296 uvidia fanúšikovia okrem Martina Budaya napríklad aj titulový duel vo welterovej váhe medzi Leonom Edwardsom (21-3) a Colbym Covingtonom (17-3).

Zdroj:UFC.com