Buday na prvú prehru v UFC tak skoro nezabudne: Fanúšikom ukázal zmrzačenú tvár!

UFC

Počas víkendu sa celý MMA svet sústredil na podujatie UFC 296 v americkom Las Vegas. Na poslednom číslovanom galavečere najprestížnejšej organizácie v roku 2023 sa predstavil aj slovenský reprezentant Martin Buday (13-2). Ten na neho však určite nebude rád spomínať. Vo svojom zápase totiž tahal za kratší koniec a navyše si odniesol jeden bolestivý suvenír, s ktorým sa „pochválil“ na sociálnej sieti Instagram.

„Badys“ otváral turnaj stretom proti Shamilovi Gazievovi (12-0). Zatiaľ čo pre rodáka z Trnavy to bol už piaty duel v najdrahšej klietke, jeho súper v nej absolvoval veľkolepú premiéru. Žiaľ, dnes je jasné, že bahrajnského bojovníka s dagestanskými koreňmi budeme vídať čoraz častejšie. Nášmu ťažkotonážnikovi nedal žiadnu šancu a pripísal si najcennejšiu výhru v doterajšej kariére.

Neporazený zápasník diktoval tempo už od úvodných sekúnd. Na Budaya vytváral neustály tlak a zasypával ho tvrdými údermi. Pochopiteľne, tie si vyžiadali svoju daň. Ešte v priebehu prvého kola rozhodca Mark Smith prerušil súboj, aby lekár posúdil zdravotný stav skúseného 32-ročného Slováka. Síce sa následne pokračovalo ďalej, no definitívna stopka prišla na konci prvej minúty druhého dejstva.

Reprezentant Spartakus Fight Gymu bol zaliaty krvou, nevyvíjal žiadnu útočnú aktivitu, a tak neostávalo nič iné len zápas predčasne ukončiť. Martin si na svoje konto pripísal prvú prehru v UFC. To ale nie je jediná „pamiatka“, ktorú si odnáša z bitky s nekompromisným Ghazievom.

Keďže v priebehu necelých šiestich minút inkasoval niekdajší šampión ťažkej váhy OKTAGONu množstvo bolestivých rán, zanechalo to na jeho tvári poriadnu spúšť. S nepríjemnými následkami sa dokonca podelil prostredníctvom príbehu na sociálnej sieti Instagram. Zo zverejneného záberu je evidentné, že najviac dostalo zabrať jeho pravé oko, ktorého regenerácia nejaký čas potrvá. Veď, posúďte sami.

Zdroj: Instagram/@badysbjj

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: Instagram/@badysbjj, Autor: Kamil Schreiber