Britský veterán na dôchodok nepomýšľa: Chcem byť ďalší, kto vyzve Keitu!

Zdroj: Instagram/@andrewfishermma

Rozvíriť vody ľahkej váhy Oktagonu prichádza skúsený veterán z Veľkej Británie. Andrew Fisher (19-9-1) už o niekoľko dní pridá do svojho bohatého kariérneho repertoára účasť na ďalšej kvalitnej scéne. V nemeckom Oberhausene bude čeliť neľahkej výzve v podobe Ronyho Paradeisera (16-8).

Cage Warriors, ACB či naposledy prestížny Bellator. Ostrieľaný 38-ročný Brit má za sebou už 29 profesionálnych zápasov. Napriek pokročilejšiemu športovému veku sa do dôchodku ani zďaleka nechystá. „Bojovať budem dovtedy, kým nestratím motiváciu. Momentálne som hladný po úspechoch a neustále sa zlepšujem,“ so zdravým sebavedomím hovorí Andrew Fisher. 

Do bohatého životopisu už čoskoro pridá ďalšiu cennú skúsenosť. „Po konci zmluvy som hľadal výzvu a oslovil ma Oktagon. Dohodli sme sa, z čoho som nadšený. Ide o organizáciu, ktorá rok čo rok rastie šialeným tempom,“ nachádza slová chvály na svojho nového zamestnávateľa. 

Na najprestížnejšiu československú MMA scénu prichádza so smelými ambíciami, čo vôbec netají. „Mojím cieľom je získať opasok ľahkej váhy. Chcem presvedčivo prejsť cez Paradeisera a následne v Manchestri vyzvať šampióna na titulový súboj,“ stručne zhŕňa svoje plány. 

Očakávaná premiéra čaká držiteľa šiestich KO/TKO a deviatich submisií už 17. júna. Nemecký Oberhausen bude svedkom jeho duelu proti stálici Oktagonu, ktorou je Rony Paradeiser. „Sledoval som ho a snažil sa vybrať vhodné techniky, ktoré v zápase s ním využijem. Na svoju váhu je vysoký. Do tréningového procesu som preto zapojil bojovníkov s veľkým rozpätím rúk,“ hovorí Brit o príprave pomaly sa blížiacej do svojho konca. 

Nadchádzajúceho konkurenta má zjavne poctivo naštudovaného. „Budem si musieť dávať pozor na takedowny. Na zemi vie pekne zamknúť telo a rovnako zaútočiť z chrbta. Je to kvalitný súper, 15 minút musím byť plne sústredený,“ uznáva vzápätí nemalé kvality svojho slovenského súpera. 

V hre je veľa. Víťaz konfrontácie sa s veľkou pravdepodobnosťou priblíži vysnenej titulovej šanci. „Chcem, aby ukázal to najlepšie, čo v ňom je. Nech nie sú pochyby o tom, že by som mal byť ďalším, kto na súboj o titul vyzve Keitu. Sľubujem fanúšikom, že počas duelu budem celý čas tlačiť na pílu,“ uzatvára Andrew Fisher. 

Zdroj: