Britský talent otvorene o šokujúcom napadnutí z Ostravy: Nehovoril som nič osobné! Boli zastrašení

Zdroj: OKTAGON MMA

Na nedávnom podujatí v Ostrave sme videli 6 z 8 zápasov Tipsport Gamechangeru. Už dopredu bolo jasné, že súboj Keita (12-1) vs. Sardari (17-4) sa z dôvodu zranenia prvého menovaného neuskutoční v pôvodnom termíne, no na poslednú chvíľu sa vedenie OKTAGONu muselo zaoberať aj presunutím duelu Wanliss (7-2) vs. Siraj (9-2). Príčinou bol šokujúci útok na anglického bojovníka po tlačovej konferencii 24 hodín pred turnajom. Ako ho s odstupom času vníma?

Nebolo žiadnym tajomstvom, že medzi ostrieľanými bojovníkmi panovala napätá atmosféra. Začalo to po príchode na letisko, pokračovalo pri oficiálnom vážení, a, žiaľ, nepríjemne to vyvrcholilo na OKTAGON TIME. Na pódiu síce predviedli „len“ typickú slovnú prestrelku, ale po konci programu ich konflikt v zákulisí prekročil všetky prípustné hranice. Nemohli za to však priamo oni. Pohár trpezlivosti totiž pretiekol trénerom Sahila Siraja na čele s bývalým bojovníkom UFC Rezom Madadim (14-6).

Absolútne šialené!

Pri odchode zo sály dvaja hlavní členovia tímu švédskeho zápasníka napadli talentovaného reprezentanta z Britských ostrovov. Aj keď ho nijako vážne nezranili, inkasoval niekoľko úderov, kvôli ktorým následne nebol schopný nastúpiť do klietky. Spolumajitelia organizácie Ondřej Novotný a Pavol Neruda preto obom útočníkom udelili doživotné tresty a súboj preložili na 20. apríl do anglického Birminghamu.

Pochopiteľne, Wanliss nebol z celej situácie vôbec nadšený. „Rozhodne to nie je moja chyba, že ma napadol druhý tím. To, čo som hovoril Sirajovi nebolo natoľko závažné. Neurážal som nikoho rodinu a ani som nikomu nepovedal, že mu zabijem psa. Nebol som osobný,“ objasnil teraz svoj pohľad v rozhovore pre portál Daily Star a ďalej pokračoval: „Len som oznámil, že rozbijem jeho trénera a knokautujem ho v prvom kole. Pokiaľ mi nič neušlo, boli to čisto bojové reči.“

Ani s odstupom času si však „Jedi“ nedokáže vysvetliť, čo ich viedlo k tomuto kroku. Nedáva mu to žiadny zmysel a s ničím podobným sa vo svojej kariére doposiaľ nestretol. „Mám pocit, že boli zastrašení. Nevedeli, ako majú reagovať, najmä tréner. Preplo mu a nedokázal sa udržať. Bolo to absolútne šialenstvo. A vytvoriť partiu, v ktorej sa ma dvaja, traja muži snažia zmlátiť doslova 24 hodín pred zápasom, to je bláznivé,“ doplnil na záver pre britský denník.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: dailystar.co.uk, Autor: Kamil Schreiber