Box nemá peniaze, UFC áno! White sľubuje najväčšie podujatie v histórii bojových športov

Dana White (zdroj: Twitter/ MMA Fighting)

Prezident UFC Dana White hovorí o plánoch usporiadať najväčšie podujatie v histórii bojových športov. Jeho dejiskom by mala byť aréna s názvom Sphere v americkom Las Vegas, ktorá bola oficiálne otvorená v septembri 2023 a jej kapacita oficiálne dosahuje 18 600 miest.

Box nemá peniaze

Sphere je jedinečný sférický projekt, ktorý zaujme hneď na prvý pohľad, pretože pripomína oko či zemeguľu. Konajú sa tam najmä koncerty a iné kultúrne podujatia, pričom najväčšia MMA organizácia na svete by sem rada prišla so svojím turnajom. „Počul som, že sa tam snažia dostať chalani z boxu. Sú to blázni. Nemajú na to peniaze, nebudú chcieť do turnaja v Sphere investovať. Veď nevedia poriadne priniesť ani zostrihy zápasov,“ rozhovoril sa šéf UFC na tlačovej konferencii počas Dana White Contender Series 66.

Sphere leží východne od Las Vegas strip, v nevadskej časti Paradise. Zaujímavosťou je, že výstavba tejto arény začala v roku 2018. Za všetkým stojí Madison Square Garden Company: „Naozaj si ľudia z boxu myslia, že urobia turnaj v Sphere? Je to úplne iná úroveň. Nie som vo vedení tejto haly a nie je to moja spoločnosť, ale myslím si, že minimálne počas prvého roku existencie by mali ponúkať len prvotriedne zážitky.“

UFC chce prepísať históriu

Box teda nie, ako je s možným turnajom UFC? „My tam v septembri usporiadame najväčšie podujatie v histórii bojových športov pri príležitosti Dňa mexickej nezávislosti. To vám môžem garantovať,“ tvrdí Dana White: „Som o tom presvedčený, nežartujem. Ak je vedenie Sphere inteligentné, nebude predtým organizovať nič, čo sa bude vysielať naživo. Myslím si, že prví by sme mali byť my, preto hovorím o septembri.“

Tento mesiac je pre elitná MMA liga sveta logickou voľbou. „Je to kvôli dátumu mexického sviatku, ale, samozrejme, je veľa vecí, ktoré musíme vyriešiť. Plus, keď už máme investovať obrovské peniaze, musí to byť premyslené. Box na to nemá finančné zdroje, my áno,“ dodal jeden z najvplyvnejších mužov v súčasnom profesionálnom športe.

Zdroj: MMA Junkie, autor