Boráros a prestup do ACA? Spolumajiteľ OKTAGONu sa vyjadril k celej situácii!

OKTAGON MMA.

V minulom roku išlo o jedného z najviac diskutovaných bojovníkov na domácej scéne zmiešaných bojových umení. Gábor Boráros (20-10-1) sa od zápasu s Izraelcom Kirilom Medvedovskym (17-15) musel popasovať s tým, že bol spájaný so stávkarským škandálom. Potom, ako dostal stopku v domácich organizáciách, obletela v sobotu večer fanúšikov nečakaná správa – Borárosov prestup do Ruska.

Ako Boráros oznámil v príspevku na sociálnej sieti Instagram, podpísal zmluvu s tamojšou organizáciou ACA. Informácia bola pre fanúšikov o to prekvapujúcejšia, že známy slovenský bojovník ešte v novembri moderoval galavečer RFA v Budapešti a vo všeobecnosti sa očakávalo, že by sa v nej časom mohol predstaviť i ako zápasník.

Veľkou otázkou bolo aj to, ako sa k celej situácii ohľadom podpísania zmluvy Borárosom v ACA stavia OKTAGON MMA, kde by mal mať „Beast“ stále platnú zmluvu. Webu sport.cz sa podarilo získať vyjadrenie jedného z majiteľov československej organizácie Pavla Nerudu. Ten prezradil pozadie, na ktorom sa zrodil prestup. „Gábor nám volal a povedal, že dostal ponuku (od ACA, ponz. red.), či by sme ho tam nepustili. Rozhodli sme sa, že áno, pretože to má u nás kvôli tej kauze so stávkovaním strašne komplikované. Prišiel o príjmy, nemá sponzorov, ani zápasy. Pustili sme ho teda s naším súhlasom, ale upozorňoval som ho na to, aké riziká zápasenie v Rusku so sebou prináša. On si je ale toho údajne vedomý,“ uviedol. Tridsaťjedenročný zápasník sa v ACA pripojí ku Tomášovi Deákovi (23-12-1-1), ktorý tam pôsobí od novembra 2020.

Boráros sa MMA preslávil víťazstvom v prvej sérii reality šou OKTAGON Výzva. V nej v decembri 2016 vo finále zdolal Jakuba Běleho (6-8). Na svojom konte má okrem toho skalpy bojovníkov ako: Jaroslav Poborský, Maurício Reis, Jan Janka alebo Marek Bartl.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk