Bolo to správne rozhodnutie? Goddard prezradil, či ľutuje spôsob ukončenia Procházkovho zápasu

Zdroj: OKTAGON MMA, X/MMA Fighting

Od ich stretu ubehlo už niekoľko mesiacov, no doteraz má väčšina česko-slovenských fanúšikov nevybavené účty s rozhodcom Marcom Goddardom, ktorý rozhodoval zápas Jiřího Procházku s Alexom Pereirom. Duel týchto dvoch titánov prerušil už v druhom kole po presných úderoch, ktoré dopadli na hlavu českého samuraja. Ukončenie je doteraz na MMA scéne veľmi rozoberané. Podľa veľkého množstva ľudí to arbiter ukončil príliš skoro, vzhľadom na to, že išlo o ostro sledovaný titulový zápas.

Goddard v rozhovore pre Mixx Sports Media objasnil divákom svoju prácu a priznal, že byť rozhodcom je extrémne náročné. „Sme tam, aby sme robili správne rozhodnutia kvôli spravodlivosti a bezpečnosti. A ľudia tomu, bohužiaľ, niekedy nechápu. Ako rozhodca sa musíš zmieriť s tým, že ľudia to neuvidia rovnako ako ty,“ povedal.

Veľa ľudí si podľa neho myslí, že to je ľahká práca, no opak je pravdou. „Nie je to iba o tom vidieť všetko zblízka, je to aj o tom, že rozhodca vidí niečo, čo ľudia nie. To je dôležitá časť. A ako som povedal, musíš byť vyrovnaný s tým, že niekedy sú tvoje rozhodnutia prekliate, keď to urobíš, alebo sú prekliate, keď to neurobíš. To sa stáva,“ vyjadril sa.

Za rozhodnutím si stojí

V rozhovore odpovedal aj na otázky týkajúce sa duelu českého reprezentanta, ktorého koniec vyvolal vlnu kritiky. „Nie všetci si myslia, že to bolo dobré ukončenie. Ale ja viem, že bolo. Som s tým spokojný. Obidvoch ich poznám a pre Jirku nemám nič než obrovský rešpekt. Nehovorím to len tak, mám ho skutočne veľmi rád. To isté platí aj pre Alexa. Oboch ako bojovníkov hlboko rešpektujem. Viem, čoho sú schopní. Ľudia zabúdajú, že som rozhodoval aj zápas Jiřího s Gloverom v Singapure, keď získal opasok. To bolo extrémne, čo boli tí dvaja schopní predviesť,“ povedal a Jiřímu poprial veľa šťastia v nadchádzajúcom súboji proti Rakićovi.

Britský rozhodca od minulého roka začal dokonca pracovať aj pre organizáciu OKTAGON MMA, kde už odpískal niekoľko zápasov. Najbližšie sa predstaví na turnaji OKTAGON 56 v Birminghame, čo je jeho rodné mesto. Toto slávne meno vo svete MMA budeme môcť vidieť aj na veľkolepej show OKTAGON 58 v pražskom Edene.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk Autor: Samuel Valent