Bol výsledok odvety storočia dohodnutý? Vémola sa rázne vyjadril k obvineniam fanúšikov

Zdroj: OKTAGON MMA

Uplynulý víkend celé Česko a Slovensko žilo „odvetou storočia“ medzi Karlosom Vémolom (37-8) a Attilom Véghom (33-10-2) na veľkolepom podujatí OKTAGON 58. Tentokrát ruky nad hlavu nedvíhal druhý menovaný, ale ukážkovú odplatu predviedol „Terminátor“. Nuž, ako je v dnešnom svete zvykom, niektorí fanúšikovia tomu nemohli uveriť a internetom preto okamžite začali kolovať konšpiračné teórie. Na ne má však víťaz jasný názor!

Dve legendy našej bojovej scény sa proti sebe postavili opäť po necelých piatich rokoch. Keďže v novembri 2019 po dvoch minútach a siedmich sekundách triumfoval „Pumukli“, mnohí očakávali rovnaký priebeh aj teraz. Nuž, 38-ročný rodák z Olomouca na futbalovom štadióne v pražskom Edene ohúril diametrálne odlišným výkonom.

Od začiatku dostával veľkého rivala do problémov a jeho snaha vyvrcholila odklepanou submisiou „arm triangle choke“ v úvode druhého kola. Vyše 27-tisíc divákov stálo na nohách. Karlos sa dočkal vytúženej pomsty, po ktorej dlhú dobu túžil. Nie všetci ale zdieľali rovnaké nadšenie. Sociálne siete totiž obehlo obvinenie, že celá „odveta storočia“ bola dopredu naplánovaná fraška.

Samozrejme, väčšina priaznivcov ocenila športové kvality oboch aktérov, no pochybnosti pár neprajníkov neušli ani pozornosti úspešného obhajcu titulu poloťažkej divízie OKTAGONu. Ich výmysly tak rázne vyvrátil.

„Toto sa úplne dohodnúť nedá. Pokiaľ sme si to natrénovali, sme úplní majstri. Myslím si, že obaja sme príliš hrdí na to, aby sme si s hocikým čokoľvek dohadovali. Dostal som tvrdé rany do hlavy a Attila tiež. Ako on povedal, išli sme sa tam v dobrom zabiť. Keď niekto tvrdí, že to bolo naplánované, je blázon,“ vyhlásil v rozhovore pre web Sport.cz.

Ak chceš ostať v obraze, neváhaj MaxMMA sledovať aj na sociálnych sieťach Facebook Instagram!

Zdroj: sport.cz, Autor: Kamil Schreiber