Bojovníka UFC donútilo prerušiť kariéru zdravie: Za život, aký som žil, musím zaplatiť

Zdroj: Instagram/@ianheinischmma

Medzi pletivami nestál už dva roky a túto šnúru ešte s určitosťou natiahne. Ian Heinisch (14-5) naskočil do svojho posledného duelu v UFC júli 2021. Od tohto momentu z mapy bojových športov zmizol a napokon sa rozhodol prerušiť profesionálnu kariéru. Doviedli ho k tomu nepríjemné zdravotné problémy.

Američan prostredníctvom videa na svojej sociálnej sieti Instagram vysvetlil, prečo sa odhodlal k ráznemu rozhodnutiu. „Dlhšiu dobu bojujem s problémami. Potrebujem si dať rok pauzu a sústrediť sa len na liečenie. Väčšina z vás si všimla moju nečinnosť v klietke. Všetkým chcem vysvetliť, čo za to môže,“ prihovoril sa fanúšikom.

Kariéru prerušuje kvôli zdravotným komplikáciám. Stále iba 34-ročný rodák spoza veľkej mláky trpí dlhodobo pretrvávajúcimi príznakmi otrasu mozgu. „Nekončím, ale práve teraz potrebujem odísť z UFC a venovať nejaký čas tomu, aby som sa sústredil len na liečenie. Dostal som sa ďaleko a teraz mám takéto problémy, je veľmi ťažké to prekúsnuť,“ hovorí sklamaný Ian Heinisch, ktorý zároveň opustil Americkú antidopingovú agentúru známu pod skratkou USADA.

„Ďakujem všetkým, ktorí ma podporujú. Určite budem všetkých informovať o novinkách, ako prebieha moje zotavovanie a liečba. Za život, aký som v minulosti žil, je potrebné zaplatiť nejakú cenu. Ale viem, že Pán má plán,“ vraví s odhodlaním zbaviť sa strašidelných problémov zápasník strednej váhy.

„The Hurricane“ mal pred vstupom do elitnej ligy sveta na konte jedinú porážku. V UFC doposiaľ zaknihoval sedem vystúpení, pričom tri z nich vyhral a vo zvyšku ťahal za kratší koniec. Medzi jeho premožiteľmi sú však mená ako Derek Brunson, Omari Akhmedov, Kelvin Gastelum a Nassourdine Imavov, čo iba svedčí o tom, že držiteľ piatich knokautov sa veľkých výziev nikdy nebál.   

Zdroj: MaxMMA.sk