Bojovník UFC priznal psychické problémy: Bol som na naozaj veľmi temnom mieste…

A.J. Dobson (zdroj: IG/dobsonufc)

A.J. Dobson (7-2) na víkendovom UFC on ESPN 51 zdolal na body Tafona Nchukwiho (6-4). Pre Američana to bol prvý zápas po roku a ukončil ním sériu dvoch porážok za sebou. Po úspešnom predstavení hovorí 31-ročný bojovník o psychických problémoch, s ktorými sa musel popasovať.

Dobson má za sebou tretí zápas v UFC. V Las Vegas odvrátil hrozbu nelichotivej bilancie 0-3 a vrátil sa na víťaznú vlnu. „Teraz sa cítim fantasticky. Toto víťazstvo v sebe zhmotňuje desať rokov tvrdej práce, odhodlania, obety, vynechaných dovoleniek a toho, že som netrávil čas so svojimi súrodencami a rodinou,“ rozhovoril sa pre MMA Junkie.

„Tento triumf som skutočne potreboval. Práve preto si ho teraz tak veľmi užívam,“ hovorí autor troch knokautov, ktorý svoje prvé dva súboje v najväčšej MMA organizácii na svete prehral na body. „Dostalo sa mi to do hlavy, začal som o sebe pochybovať. Bol som naozaj na veľmi, veľmi temnom mieste,“ priznal svoje problémy so psychickým zdravím.

V neľahkých časoch sa rázom nemohol spoľahnúť ani na niektorých známych. „Veľa ľudí sa mi po tých dvoch prehrách otočilo chrbtom. Ukázalo sa, ktorí priatelia boli falošní. Teraz som šťastný, že som sa konečne dostal na vrchol,“ dodal člen strednej váhy UFC. Očakáva sa, že zápasník, ktorý pôsobí v americkom štáte Ohio, by sa mal v tomto kalendárnom roku v klietke ešte minimálne raz objaviť.

Zdroj: MMA Junkie, autor