Bojovníčka UFC má veľké srdce: Peniaze za bonus chce využiť úžasným spôsobom!

Brazílska bojovníčka Amanda Ribas (12-4) dala o sebe naposledy vedieť na turnaji UFC Fight Night v novembri, kedy zdolala svoju krajanku Luanu Pinheiro (11-2) a získala ocenenie za výkon večera. Štedrý finančný bonus si ale nenechá pre seba. Má šľachetný plán, za ktorý si rozhodne zaslúži rešpekt nás všetkých.

Dnes 30-ročná rodáčka z z brazílskeho Minas Gerais má v tejto chvíli za sebou v najlepšej MMA lige sveta 10 zápasov, v ktorých 7-krát zvíťazila a pripísala si tri porážky. Bonus za výkon večera vo výške 50-tisíc dolárov plánuje využiť na urýchlenie výstavby inštitútu pre mládež v meste, odkiaľ pochádza.

Chce, aby sa deti mohli zdokonaľovať v zmiešaných bojových umeniach, venovať sa športu a vyhnúť sa tak negatívnym a nebezpečným vplyvom ulice. „Myslím si, že keď deti nemajú čo robiť, venujú sa zlým veciam. V tomto inštitúte bude gym, kde sa budú môcť zapojiť do MMA či jiu-jitsu,“ hovorí Amanda v interview pre MMA Junkie.

„Okrem športu by tam pre ne boli aj hodiny angličtiny a portugalčtiny. Nemuseli by tak svoj voľný čas tráviť na ulici. Tento projekt mám vo svojej mysli už dlho. Chcem, aby deti mali vzory. Ja mám svojich rodičov, ale niektorí to tak nemajú. Nechcem, aby ich idolmi boli pouliční predajcovia drog,“ tvrdí zápasníčka UFC, ktorá meria približne 160 centimetrov.

Gym by mal niesť meno Academia Ribas Family a mal by sídliť v mestečku Varginha, v regióne Minas Gerais, odkiaľ Amanda pochádza. „Chcem, aby si deti povedali, že chcú byť ako ja. Že aj z môjho susedstva sa dá dostať do sveta a nestratiť pri tom hlavu. Aj keď sa mladí možno nestanú športovcami, dá im to do života veľa,“ dodala autorka 3 kariérnych KO a TKO.

Zdroj: MaxMMA.sk, MMA Junkie