Bojovníci z Tipsport GameChangeru v akcii: Jeden si vyskúšal box bez rukavíc, druhý získal titul v MMA!

OKTAGON MMA.

Záver roka patril na domácej scéne zmiešaných bojovných umení ohláseniu ďalšieho projektu OKTAGONu Tipsport Gamechanger. Podobne ako tomu bolo i minulý rok zabojuje o pohár a sumu 300 tisíc eur šesťnásť „vyvolených“ bojovníkov z celej Európy – tentokrát v ľahkej váhe. A zatiaľ čo úvodný turnaj bude v marci v aréne Ostravar, niektorí zápasníci sa ešte v závere roka predstavili v súťažných zápasoch.

Konkrétne je reč o dvojici z Balkánu, Predragovi Bogdanovićovi (15-1) a Milošovi Janičićovi (16-3). Tí si v piatok 15. decembra odbili súboje v zmiešaných bojových umeniach a boxe bez rukavíc (ang. bare knuckle boxing, pozn. red.) na turnaji známej srbskej organizácie Serbian Battle Championship.

Diváci prítomní v hale v Odžaci videli dovedna osem profesionálnych duelov, z čoho v piatich prípadoch išlo o MMA. V hlavnom súboji prvej časti galavečera sa o titul vo váhe do 70 kilogramov Bogdanović stretol s Bakhiyarom Arzumanovom (12-4). Rodák z Nového Sadu si s takmer štyridsaťročným veteránom dokázal poradiť v druhom kole vďaka úspešnému nasadeniu techniky rear-naked choke.

Čo sa týka Janičića, ten si na podujatí Serbian Battle Championship 48 pre zmenu vyskúšal box bez rukavíc. V dueli vypísanom na tri kolá po dve minúty s Ongjenom Dimićom (7-2) zaknihoval talentovaný Čiernohorec víťazstvo na body. Zaujímavosťou stretu bol fakt, že o víťazovi rozhodovalo až extra štvrté kolo.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk