Bije sa o neho celá scéna. Uvidíme Bendu aj v Oktagone? Dostal som neuveriteľnú ponuku…

Zdroj: IG/@karlosbenda

Už onedlho v Ostrave vypukne podujatie Clash of the Stars s poradovým číslom osem. Fanúšikovia nebudú ochudobnení ani o zápas jednej z najväčších hviezd organizácie, Karlosa Bendu. Bývalý kulturista sa za dva roky vypracoval na jedno z najskloňovanejších mien českej bojovej scény. Hoci sa MMA venuje pomerne krátko, dokázal už poraziť nejedného odvážlivca. Naposledy dokonca troch za sebou. Sám sa považuje za amatéra, no stále ho vyzývajú aj skúsení profesionálni bojovníci. V exkluzívnom rozhovore sme sa s českým zápasníkom otvorene pozhovárali o jeho aktuálnej príprave na blížiaci sa zápas, vyzývateľoch či zápasníckej budúcnosti.

Začal by som vašou aktuálnou prípravou na zápas s TikTokerom Taxi Karom, ku ktorému dôjde už budúci týždeň. V akej fáze sa aktuálne nachádzate?

V prvom rade by som chcel pozdraviť všetkých fanúšikov bojových športov. Čo sa týka mojej prípravy, aktuálne sa nachádzam vo finálnej fáze. Mám za sebou ťažké sparingy, náročnú prípravu. Teraz sa už zameriavam takmer len na fyzickú kondíciu a kardio. Na MMA tréningoch už ideme len nácviky, lapovanie, tieňovanie a podobne. Posledných pár dní pred zápasom sa už venujem hlavne regenerácii a ľahkému kardiu.

Čo sa týka vášho najbližšieho protivníka, považujete ho za veľkú výzvu?

Každého súpera považujem za výzvu. Samozrejme, niekedy je to väčšia výzva, niekedy menšia (smiech). Od Taxi Kara neviem, čo mám čakať, nevidel som žiadny jeho zápas, aj keď už údajne absolvoval päť boxerských duelov. Verím ale, že som pripravený na všetky možné scenáre, a že si zápas postrážim a vyhrám.

Myslím si, že nejeden fanúšik zachytil, ako vám počas rozhovoru B4THECLASH dal Taxi Kar pri staredowne facku. Bola silná a akým spôsobom ste mu ju oplatili? Zo záberu to totiž nebolo dobre pozorovateľné.

Staredown bol zaujímavý. Každopádne väčšie facky mi doma dáva aj moja priateľka (smiech). Po tej facke som sa ale, samozrejme, nahneval, nenechám sa od nikoho fackovať. Pustili sme sa do seba. Boli tam síce ochrankári, no aj tak sa mi tam podarilo dať dva zdviháky. Jeden som trafil pomerne pekne, ale nebolo to nič hrozné. Taxi Kar ostal trochu opuchnutý a teraz tam má modrinu. Celé to ale dopadlo v pohode. Avšak, ak ma bude chcieť niekto v budúcnosti napadnúť, nenechám si to len tak.

Treba povedať, že vašimi športovými výkonmi už asi prerastáte Clash of the Stars a neustále sa zlepšujete. Dostali ste už ponuku od nejakej profesionálnej organizácie? Ak ste ju neprijali, je stále v hre že by ste mohli prestúpiť?

Niekoľko ponúk mi už prišlo. Napríklad z KSW, Fight Night Challenge a ešte od nejakých, ale tie nechcem menovať. V poľskom KSW mi ponúkali zápas s Patrykom Tolkaczewskim a vo FNC s Murcinom. Chcem ale zostať verný Clashu. Na hosťovanie by som sa ale rád do pozrel do KSW. Clash mi dokonca sľúbil, že keď od nich ešte niekedy príde ponuka, tak ma tam pustia.

Ak by ste dostali ponuku od OKTAGONu, prijali by ste ju?

Toto je pre mňa zložitá otázka. Z jednej strany by to pre mňa bola obrovská česť zápasiť v najlepšej česko-slovenskej profesionálnej MMA organizácii, ale na druhú stranu viem, ako sú tam mnohí finančne ohodnotení. Úprimne, za tých pár šušňov by som do toho asi vážne nešiel.

Máte tam aspoň vyhliadnuté nejaké meno, trúfali by ste si na niekoho konkrétneho?

Nie, žiadne nemám. Viem totiž ako na tom som a na profesionálov ešte ani zďaleka nemám. Trúfam si o sebe povedať, že som na dobrej amatérskej úrovni, ale na profesionálov to zatiaľ nestačí.

POKRAČOVANIE ROZHOVORU NA ĎALŠEJ STRANE!

Zdroj: MaxMMA.sk Autor: Samuel Valent