VIDEO Dánsky žralok je pripravený na lov! Musíte byť ochotní zomrieť…

BRATISLAVA – V Prahe sa na konci roku predstaví v titulovom zápase Oktagonu šampión bantamovej váhy Jonas Magard. Jeho súperom bude v odvetnom dueli Filip Macek, ktorý má na konte dve výhry v rade, v oboch prípadoch porazil súperov v prvom kole.

V prvej bitke to českému zástupcovi proti dánskemu „žralokovi“ vôbec nevyšlo, Magard dominoval a nakoniec vyhral na body po piatich kolách na Oktagon Prime 4 v novembri 2021 v historicky prvom turnaji, ktorý sa konal v Pardubiciach.

Jonas titul bude obhajovať po prvýkrát od jeho zisku. „Musíte byť ochotní zomrieť, aby ste mohli niekoho zabiť a kvôli tomu idem do klietky! Chcem byť najlepší a to je dôvod prečo to robím,“ konštatoval Jonas, ktorý prekvitá sebavedomím.

„Posledne som sa necítil dobre, mám pocit, že som sa na to v hlave dobre nepripravil. Neveril som si, už na začiatku zápasu som vedel, že som v hajzlu,“ povedal s odstupom času Filip Macek.

https://www.instagram.com/p/CmUaruWDy17/

„Zobral som mu kus z neho, ten kus bude navždy môj. Keď pôjdem do klietky, nebudem sa cítiť ako šampión, ale ako vyzývateľ. Pochádzam z malého mesta a bojujem vo veľkých vypredaných halách a stále som to ja. Ten ktorý si to všetko musí vybojovať,“ prezradil svoj uhol pohľadu Jonas.

Macek prešiel od posledného zápasu zmenami a to i v súkromnom, či „pracovnom“ živote. „Začal som spolupracovať s mentálnym koučom. Škoda, že som s tým nezačal skôr. Som dosť šťastný aj z toho, že sa mi narodilo dieťa. Nečakal som, že to bude až tak super,“ prezradil Filip pre Oktagon MMA.

Magard sa pripravuje s bývalým zápasníkom UFC Akirom Corassanim, ktorý okrem toho, že v rámci kariéry porazil Ivana Buchingera zápasil s Maxom Hollowayom a Dustinom Poirierom. „Príprava v Redline Akira pre mňa veľa znamená. Ak si Macek v tomto zápase verí, tak je blázon, aj keď ukázal v posledných dvoch dueloch zlepšenie. Aj preto som mu dal šancu prísť do odvety.“

Zdroj: